مقاله تعبیر خواب ازدواج و همسایه

مقاله

خواب ازدواج و همسایه 

تعبیر خواب ازدواج و همسایه چیست ؟ خواب دیدم توحیاط خونمون هستم . همسری داشتم دقیقا به همون صورت بود که دوست دارم. از من خداحافظی کرد و برای کاری از خانه بیرون رفت. 
(سید بزرگواری قبلا در همسایگی ما بودند و چند سالی است که فوت شدند و به تازگی نیز واسطه شفای بیماری شدند) ایشان دوباره در رویا همسایه ما شده بودند. درغیاب همسرم‌ میومدن و بهم سر می‌زدن. توی حیاط بودم‌ که برام غذا آوردن. من غذا رو گذاشتم‌ که همسرم‌ بیاد و با هم بخوریم. ایشون تو خواب خیلی به‌ من‌ محبت داشت.
( مجرد هستم و در عالم واقع چندی قبل سرمزارشون بودم‌ و بهشون گفتم‌ دعام کنین)

خواب ازدواج 

تعبیر خواب ازدواج با توجه به آیات و روایات خیر و برکت و آرامش است. شما در رویا دیدید که در خانه خود، کنار همسر مورد علاقتون هستید.

تعبیر خانه در روایتی منسوب به امام صادق ع
دیدن خانه در خواب برای مرد زن است و برای زن شوهر است.
توانگری و قدرت داشتن
ایمنی و امنیت
عزت
امانت
عیش خوش و شادی در زندگی
مال و ثروت
ولایت بر دیگران

قران در رابطه با ازدواج میفرماید :
یكى از آیات الهى این است كه براى شما از جنس خودتان جفتى را بیافرید تا با او انس بگیرید و آرامش بیابید و در بین شما دوستى و مهربانى قرار داد و در این امر براى افرادى كه اهل تفكر باشند آیات و نشانه‏ هایى وجود دارد.

حضرت امام رضا ع فرمود: «بنده‌ی خدا به فایده‏اى دست نمی‌یابد كه بهتر از همسر شایسته باشد؛ همسرى كه وقتى او را می‌بیند شادمانش گرداند و در غیابش از نفس خود و مال او نگه دارى كند.

رسول خدا ص فرمودند : هر كس ازدواج كرد نصف دینش را حفظ كرده است.

دو احتمال برای تعبیر رویای شما متصور است:

۱- ان شاء الله رویای صادقه‌ای باشد که در آینده ازدواج مبارکی خواهید داشت و در کنار همسر خود زندگی خوبی همراه با آرامش دارید . دینتان بیش از پیش حفظ می‌شود. به دنبالش امنیت روحی کسب می‌کنید . شما امانت‌دار خوبی برای زندگی مشترکتان هستید و به آداب همسر داری توجه می‌کنید ( غذا خوردن با همسر )

۲- اگر فعلا شرایط ازدواج را ندارید و نیز مرد مورد نظر در رویا را نشناختید، این رویا نمادی از کسب رزق و روزی حلال و طیب است . 

پیامبر اسلام ص فرمود: «الْتَمِسُوا الرِّزْقَ بِالنِّکَاح» با ازدواج روزی به دست آورید.

 

رزقی کسب می‌کنید که موجب عزت و توانگری شما شده و از عیش و خوشی بهره مند می‌شوید .

خواب همسایه 

خواب همسایه سادات که شما را مورد لطف و احسان‌ خود قرار دادند خیر است. همانطور که در وقت حیاتشان از محبت ایشان بهره‌مند می‌شدید در رویا نیز به شما محبت کردند . 
ایشان فرد مومنی است و ان شاء الله مورد رحمت الهی است .

برخی روایات در باب همسایه و حق او:  

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله أحسِنْ مُجاوَرَة مَن جاوَرَكَ ، تَكُنْ مؤمنا. با همسايه ات نيكو همسايه دارى كن، تا مؤمن باشى. الأمالي للصدوق : ص۲۰۱

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله ما زالَ جبرئيلُ عليه السلام يُوصِيني بالجارِ حتّى ظَنَنتُ أنَّهُ سَيُوَرِّثُهُ .  جبرئيل پيوسته مرا درباره همسايه سفارش مى كرد تا جايى كه گمان بردم بزودى او را ارث بَر از همسايه‌اش خواهد كرد. الأمالي للطوسي :ص ۵۲۰،ح ۱۱۴۵

پيامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمود :  حُرمَةُ الجارِ على الإنسانِ كحُرمَةِ اُمّهِ .  احترام همسايه بر انسان ، همانند احترام مادرش است . مكارم الأخلاق : ص۱۲۶

امام على عليه السلام فرمودند :  مَن أحسَنَ إلى جِيرانِهِ كَثُرَ خَدَمُهُ .  كسى كه به همسايگان خود نيكى كند خدمت گزارانش زياد شوند.  شرح غرر الحكم : ج ۵،ص ۲۰،ح  ۷۹۶۷

 

به طور کلی اگر در رویا فردی که از دنیا رفته است غذایی به رائی دهد نمادی بر این است که رزق و روزی حلال قسمت او می‌شود و نشان دهنده فراوان شدن مال است .
به دلیل سیادت مرحوم و اینکه از ایشان‌ طلب دعا کردید، ان شاء‌الله مورد عنایت اهل بیت علیهم السلام واقع شده و رزق مادی و معنوی خوبی نصیبتان می‌شود که موجب خرسندی و توانگری شما خواهد بود 

توصیه

خیلی خوب است که به پاس خدمات و نیکی همسایه سادات خود، شما نیز به یاد ایشان بوده و در کارهای خیرتان شریکش کنید و پاسخ احسان او را کریمانه بدهید . ایشان را مثل سایر اموات نزدیک خود یاد کنید. برای برآورده شدن حاجتی که دارید نذری برای شادی روح ایشان نیز داشته باشید.

اگر خواستگار مناسبی داشتید زمان ازدواج و تشکیل خانواده را از دست ندهید. امام باقر ع :هرکسی برای خواستگاری وارد خانه شما شد و شما از دیانت و امانت‌ داری او راضی بودید، دخترتان را به ازدواج او درآورید، که اگر چنین نکنید موجب فتنه و فساد بزرگی در زمین می شود.[۲]

پیشنهاد می‌شود این مقاله را نیز مطالعه کنید:  https://hawzah.net/fa/Magazine/View/3992/6700/79480/

خوشبختی و سعادت شما دختر خوبم را آرزومندم . 🌺

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.