جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب آغوش باز شیطان

مقاله

 خواب آغوش باز شیطان 

تعبیر خواب آغوش باز شیطان چیست؟ خواب دیدم وارد اتاقی شدم که برایم آشنا بود. درِ اتاق بسته شد. ترسیدم و به سمت در دویدم تا از مهلکه فرار کنم .در قفل بود و باز نشد. یک جن به شکل مرد ایستاده بود و آغوشش باز بود.من به سوی او کشیده می‌شدم. با صدای بلند اعوذ بالله می‌گفتم، ولی غیب نشد. با صدای بلند آیت الکرسی خواندم. وقتی به کنارش رسیدم غیب شد ؛ ولی لمسم کرد. تعبیر خواب آغوش باز شیطان چیست ؟

تعبیر خواب آغوش باز شیطان 

تعبیر خواب شیطان با آغوش باز نمادی از وسوسه‌هایی است که با توجه به قران و روایات بررسی و تعبیر می‌شود.اتاق در رویا تجسمی از دنیا و محیط اطراف شماست و ممکن است نمادی از موقعیتی باشد که در آن‌ قرار می‌گیرید.

وسوسه‌ شیطان

وسوسه و دام‌های شیطان و دشمنی‌هایش با انسان از راه‌ها و طرق مختلف صورت می‌گیرد و سعی می‌کند راه‌های رهایی از بندهای خود را به روی انسان ببندد.

قرآن، دشمن انسان را به روشنی به او معرفی کرده است . ضمن تبیین خطرات پنهان و آشکار وی برای انسان به او می‌آموزد که جهت مصون ماندن از این خطرات، باید به خداوند پناه برد.
«أستعیذ باللّه» و «معاذ اللّه» که به معنی به خدا پناه می‌برم ، می‌باشد افزون بر دعا ذکر نیز هست و بنده را متوجه خدا می‌کند . توجه به خدا وسوسه شیطان را بی‌اثر یا کم‌ اثر می‌کند، زیرا شیطان بر مؤمنانی که به خداوند پناه برده و بر او توکل می‌کنند سلطه‌ای ندارد.

فَاستَعِذ بِاللّهِ مِنَ الشَّیطـنِ الرَّجیم. إِنَّهُ لَيْسَ لَهُ سُلْطَانٌ عَلَى الَّذِينَ آمَنُوا وَعَلَى رَبِّهِمْ يَتَوَكَّلُونَ. إِنَّمَا سُلْطَانُهُ عَلَى الَّذِينَ يَتَوَلَّوْنَهُ وَالَّذِينَ هُمْ بِهِ مُشْرِكُونَ. نحل ، ۹۸- ۱۰۰
از شیطان مطرود به خدا پناه ببر .
چرا كه او را بر كسانى كه ايمان آورده‏ اند و بر پروردگارشان توكل مى كنند تسلطى نيست .
تسلط او فقط بر كسانى است كه وى را به سرپرستى برمى‏‌گيرند و بر كسانى كه آنها به خدا شرك مى ‏ورزند .

این رویا هشدار و رهنمودی برای شماست که در مسیر زندگی در مواجه با وساوس شیطان قرار می‌گیرید. الحمد لله انسان با ایمانی هستید و خود را در برخورد با گناه و خطا در پناه خدا قرار می‌دهید .

قران در مورد صفات متقین میفرماید: إِنَّ الَّذِينَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّيْطانِ تَذَكَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُونَ . ۲۰۱، اعراف. همانا كسانى كه تقوا پيشه كرده‌اند، هرگاه وسوسه‌هاى شيطانى به آنان نزديك شود، متوجّه مى‌شوند (وخدا را ياد مى‌كنند)، آنگاه بينا مى‌گردند.

كلمه‌ى «مس»، به معناى اصابت و برخورد كردن همراه با لمس كردن است. «طائِفٌ»، به معنى طواف كننده است، ممکن است   وسوسه‌هاى شيطانى همچون طواف كننده‌اى پيرامون فكر و روح شما گردش مى‌كند تا راهى براى نفوذ بيابد.

در ذیل این‌ آیه شریفه روایتی از امام باقر ع نقل است که فرمودند: از مؤمن خواسته‌اند که با نفس خود به مبارزه برخیزد، تا بر او پیروز شود. گاهی در اثر مبارزه، انحراف نفس را جلوگیری کرده و مخالفت با هوای نفس می‌کند . و گاهی نفسش او را بر زمین می‌زند و پیرو هوای نفس می‌شود. خداوند دستش را می‌گیرد و بلندش می‌کند و او از جای برمی‌خیزد. خدا از خطایش می‌گذرد و او نیز متذکّر می‌شود و رو به توبه و بیم و ترس می‌آورد. که این مطلب موجب افزایش بصیرت و بینش او می‌گردد چون ترسش از نافرمانی خدا افزون شده است. زیرا خداوند می‌فرماید: إِنَّ الَّذِینَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّیْطانِ تَذَکَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُون.

امر «فَاستَعِذ» نشان می‌دهد که پناه بردن به خدا هنگام وسوسه شیطان، راه پارسایان است و خدا آنان را کفایت و کید شیطان را از ایشان دفع می‌کند.
خویشتن‌ داری یوسف علیه السلام از گناه در حساس‌ترین موقعیت لغزش و زمانی که با در بسته و قفل مواجه شد ، با ذکر «معاذ اللّه» حاکی از تأثیر استعاذه است: «قالَ معاذَ اللّهِ‌…».

منتهی باید دقت شود که لازم است در نیت و زبان و عمل به حقیقت پناه به خدا برد و در موقع استعاذه، مانند آن کسی نبود که از دشمن می‌گریزد ولی به علت غفلت و ناآگاهی به دشمن رو کرده، در چنگالش گرفتار می‌شود و چون نمی‌فهمد، دشمن او را مسخّر خود کرده و به سمت خود بکشاند 

لذا به لطف الهی و با معرفت و شناختی بیشتر به آیه الکرسی که عظیم ترین آیه در قرآن و نوری از آسمان و آیتی از گنج عرش است پناه بردید . در احساس تنهایی و بی‌کسی در آن ورطه خطر خدا را با ذکر آیه الکرسی یاد کردید و او را عاجزانه صدا زدید. در روایت است که در هنگامه تلاوت آن از سوی خدا کمک می‌رسد.ان شاء‌الله از ظلمت وساوس شیطان به سوی نور هدایت الهی رهنمون  می‌شوید .

پیامبر اسلام ص: در خانه‌ای که آیه الکرسی خوانده شود ابلیس از آن خانه دور می شود و سحر و جادو در آن خانه وارد نمی‌شود. آیه الکرسی پایه و عرش الهی است. هدف از خواندن آن این است که مردم در عبادت جز خداوند کسی را نپرستند و به ذلت فرو نروند و روح یکتا پرستی ایجاد کنند و از بندگی ناروا آزاد شوند. آیه الکرسی عقل‌ها را بیدار و خالق یکتا را معرفی و خدای دانا و توانا را به مردم می شناساند .
 ان شاء الله با تمسک به قران و اهل بیت علیهم السلام از بینش و بصیرتی مضاعف برخوردار می‌شوید . به خاطر ترک گناه عزت یافته و در مسیر بندگی حق توفیقتان افزون می‌شود.  طعم شیرین پرهیز از ظلمت گناه و رفتن به سوی نور طاعت را با جانتان می‌چشید .

تعاملات خود را با اطرافیانتان بر مبنای رضای خدا قرار دهید. مراقبه کنید و ورود در شبکه ها و  فضاهای مجازی را با توکل به خدا و کنترل نفس به حول و قوه الهی  مدیریت کنید .

توصیه میشود:

موارد ذيل برخى از امورى‌ است كه موجب جلب ملائكه و دفع شياطين شده و مجرّب مى‌باشد و نوعاً براى دفع انواع بلا نيز مفيد است:

۱. ذكر استعاذه ( اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ) را با توجّه قلبى گفته شود و خود را به خداوند بسپارد. 

۲. خواندن آيه سُخره آيات ۵۶ تا ۵۴، از سوره أعراف إِنَّ رَبَّكُمُ اللَهُ الَّذِى خَلَقَ السَّمَـوَ تِ وَ الْأَرْضَ فِى سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُغْشِى اللَيْلَ النَهارَ يَطْلُبُهُ حَثِيثًا وَ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ وَ النُّجُومَ مُسَخَّرَ تٍ بِأَمْرِهِ أَلاَ لَهُ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ تَبَارَكَ اللَهُ رَبُّ الْعَـلَمِينَ. خواندن اين آيات در هنگام خواب و بعد از نمازها براى دفع شياطين و سحر مفيد است

۳. گفتن: بسم الله الرّحمن الرّحيم لاحولَ و لاقوّة إلاّ بالله العليّ العظيم. گفتن اين ذكر بعد از نماز صبح و مغرب آغاز صبح و شب آثار بسيارى دارد و خوب است كه حداقل هفت مرتبه گفته شود.

۴.مداومت بر قرائت اين ذكر در صبح و شام سه مرتبه: اللهُمَّ اجْعَلنى فى دِرْعِكَ الْحَصينَةِ الَّتى تَجْعَلُ فيها مَنْ تُريد و مناسب است بعد از آيه‌الكرسى در تعقيب نماز صبح و مغرب، گفته شود: يا رحمنَ الدُّنيا و الآخرة و رحيمَهما صلِّ على محمّد وآلِ محمَّدٍ. و بعد از آن اين ذكر شريف سه بار گفته شود.

۵. بلند اذان‌ گفتن در منزل كه اذان شياطين را دور مى‌كند. 
روايت شده است كه هر جائى كه از شياطين جن ترسيديد بلند اذان بگوئيد.

۶. مداومت بر صدقه‌ دادن در هر روز و لو به مقدار كم

۷- به طور کلی در زندگی سراغ جن و جن گیری و یا رمال و فال بین نروید، چرا که راه ورود شیاطین در خواب و بیداری به روی انسان باز می‌شود .
۸- در زندگی و در صحنه ابتلائات از صبر و نماز استعانت بجوئید.
۹- توبه و استغفار را ملتزم شوید .

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

3 نظر
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
3
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.