مقاله تعبیر خواب اصلاح صورت

تعبیر خواب اصلاح صورت
مقاله

مشاهده تعبیر خواب اصلاح صورت

تعبیر خواب اصلاح صورت چیست ؟

برادرم خواب دیده بودم که عروسی یکی از بستگان هست که پدرشون فوت کرده شب میخوابن و صبح که بیدار میشه میبینه که ریش نداره و صورتش اصلاح شده است همین طور صورت پدر و دایی ام ، برادرم هم که میبینه ریش نداره و صورتش اصلاح شده است ناراحت میشهو میگه من دیگه عروسی نمیام بعد بهش میگن چون پدر داماد خیلی وقته که فوت شده به خاطر همین ریش ها رو زدن و صورت و اصلاح کردن .

 قبل از اصلاح صورت شاد بوده اما وقتی میبینم ریش نداره ناراحت میشه

ناآرام و آشفته        مجرد       

تعبیر خواب :

تعبیر خواب اصلاح صورت خیر است ان شاالله

عروسی امر خیر و مسرت بخشی است و علاوه بر استحباب آن سفارش بر این امر شده است .  رزق و روزی برکت می یابد با ازدواج .

پیغمبر اکرم صلوات الله علیها فرمود« الرزق بالنکاح »با ازدواج رزق و روزی تان افزایش پیدا می‌کند.

اصل داشتن ریش لازم است؛  بلند کردن ریش بیش از یک قبضه مکروه است و براساس برخی از روایات نشانه کم عقلی است:

پیامبر اکرم(ص) فرمود: «از نیکبختى مرد است که ریش او سبک و کوتاه باشد .

امام صادق(ع) فرمود: «آنچه از ریش که بیش از یک قبضه است (یعنى اگر صاحب ریش طول آن‌را با دست بگیرد آن مقدارى که بیرون از دست خودش می‌ماند ، آن مقدار در آتش خواهد بود .

  همان‌طور که فقهای بزرگوار با توجه به این روایات، نتیجه گرفته‌اند که اعتدال و میانه‌روی در گذاشتن ریش مطلوب است .

می‌توان گفت: به اندازه داشتن ریش(نه زیاد طولانى و نه زیاد کوتاه) نشانه عقل و خِرَد است چون نه بدان اندازه کوتاه است که مخالفت شرع را بدنبال داشته باشد و نه بدان اندازه بلند است که نشانی از بیخردی باشد.

«پیامبر (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلّم) فرمود: افراد باید موی سبیل و موی درون بینی خود را کوتاه کرده و از ظاهر خود مراقبت کنند؛ زیرا این کارها بر زیبایی آنان می‌افزاید .

باز از حضرت نقل شده:«مجوس ریش هایشان را می‌تراشیدند و سبیل هایشان را وا می‌گذاشتند، ولی ما مسلمانان سبیل‌ها را کوتاه می‌کنیم و ریش را وا می‌گذاریم و این بر اساس فطرت و خلقت است .

با توجه به روایات فوق ، ریش نشانه ای از شخصیت ، منش و جایگاه تعبیر میشود .

همانطور که داشتن ریش علاوه بر ادله های فقهی و شخصیتی وتأثیر آن بر روح و معنویات مورد بررسی قرار می گیرد ، نداشتن آن هم از جمله مضراتی شمرده می شود که از نظر تعبد مورد نکوهش قرار گرفته است .

احتمالاتی به نظر می آید :

در امری با دوست تان شراکت و یا همراه هستید ، گرچه اصل کا و یا تصمیم مربوطه از نظر شرع و عرف مشکل دار نیست (عروسی ) ولی در انجام مقدمات دچار مشکل شده و توجیهاتی بیان می شود که پایه و اساس شرعی ویا در پاره ای از موارد عرفی نداشته و جایگاه و عزت تان را خدشه دار خواهد کرد  .

همانطور که بعد از اصلاح ناراحت بودید و آن را مناسب نمی دانستید . آشفتگی شما نشان از نارضایتی از امری است که جایگاه تان را به خطر انداخته و ایمان و تقوایتان را خدشه دار کرده است .

بنابراین دقت و بررسی نمایید در صورتی که ، شراکت ، تصمیم و یا انتخابی در پیش دارید باید جوانب کار را در نظر بگیرید .

گاه به طمع درآمد بالا توجیهاتی بیان می شود که دین دنیا و آخرت را متزلزل می نماید . توجه داشته باشید رزق و روزی در ید قدرت و حکمت و مصلحت خداوند است . در واقع طول روزی گرچه بلند باشد اما در عرض بی کیفیت از برکات آن کاسته شده است .

احتمال دیگر :

امر خیری در پیش دارید ، اما باید توجه به ابعاد آن داشته باشید . دقت کنید که در مواردی غافلگیر و یا در عمل انجام شده قرار نگیرید .

در مراسمات حفظ شئونات داشته باشید و به بهانه های مختلف غیر شرعی و عرفی اطرافیان فریب نخورید . احتمالا دایی و پدر ممکن است سهوا غافلگیر شوند .

در هرصورت مواردی برایتان پیش میآید که باید توجه به وجه شرعی و عرفی آن داشته تا علاوه بر حفظ آبرو ، مقام و منزلت و عزت تان و همچنین پدر و دایی محفوظ بماند .

در نظر داشته باشید ، آبرو در طی سالها و با تلاش بسیار به دست می اید و نباید آن را یک شبه بر باد داد آن هم با توجیهات و بهانه های بی اساس از منظر شرع و عرف .

در پناه خداوند باشید . التماس دعا  

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.