جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب آیه سُخره

آیه سخره
مقاله

تعبیر خواب آیه سُخره

تعبیر خواب آیه سُخره چی می شه؟

علیکم . تعبیر خواب تلاوت آیه سخره چیست
۰
خوابهای خود در باره خواندن آیات قران را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید ؟ x
. دیشب خواب دیدم همسایمون که به تازگی خدا بهشون دختری داده، با چند نفر دیگر دعوایشان شده و من از چشمی نگاه کردم و آیه سخره را برایشان خواندم. تعبیر خواب تلاوت آیه سخره چیست ؟

قران و روایات مرتبط:

[toggle title=”قران کریم، سوره انفال:۴۶” state=”open”]و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم واصبروا ان الله مع الصابرین .انفال / ۴۶ نزاع وکشمکش نکنید تا سست نشوید و شوکت وهیبت شما از بین نرود و استقامت کنید که خداوند با صابرین است .[/toggle]

به آیات ۵۴ تا ۵۶ سورۀ اعراف “آیات سخره” گفته می‌شود ، که عبارتند از

 • [toggle title=”قران کریم، اعراف/۵۶” state=”open”]و در ادامه در  آیه ۵۶/اعراف خداوند عالم  سفارش میکند که ، پروردگارتان را از روی فروتنی و زاری و مخفیانه بخوانید ، یقیناً خدا متجاوزان را دوست ندارد. و در زمین پس از اصلاح آن ، فساد مکنید، و خدا را از روی بیم و امید بخوانید، که یقیناً رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است.[/toggle][toggle title=”قران کریم، سوره اعراف، ۵۴-۵۶” state=”open”]انّ ربّکم الله الذی خلق السّموات و الارض فی ستّة ایّام ثمّ استوی علی العرش یغشی اللّیل النّهار یطلبه حثیثاً والشّمس والقمر والنّجوم مسخّرات بامره الا له الخلق والامر تبارک الله ربّ العالمین * ادعوا ربّکم تضرّعاً و خفیة انّه لایحبّ المعتدین * و لاتفسدوا فی الارض بعد اصلاحها و ادعوه خوفاً و طمعاً انّ رحمة الله قریب من المحسنین”. به یقین پروردگار شما خداست که آسمان‌ها و زمین را در شش روز آفرید، سپس بر تخت (فرمانروایی و تدبیر امور آفرینش) چیره و مسلط شد، شب را در حالی که همواره با شتاب روز را می‌جوید بر روز می‌پوشاند، و خورشید و ماه و ستارگان را که مُسخّر فرمان اویند [پدید آورد] آگاه باشید که آفریدن و فرمان [نافذ نسبت به همه موجودات] مخصوص اوست همیشه سودمند و بابرکت است، پروردگار عالمیان . پروردگارتان را از روی فروتنی و زاری و مخفیانه بخوانید ، یقیناً خدا متجاوزان را دوست ندارد. و در زمین پس از اصلاح آن ، فساد مکنید، و خدا را از روی بیم و امید بخوانید، که یقیناً رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است.[/toggle]

[toggle title=”قران کریم، اعراف:۵۶” state=”open”]و در ادامه در  آیه ۵۶/اعراف خداوند عالم  سفارش میکند که ، پروردگارتان را از روی فروتنی و زاری و مخفیانه بخوانید ، یقیناً خدا متجاوزان را دوست ندارد. و در زمین پس از اصلاح آن ، فساد مکنید، و خدا را از روی بیم و امید بخوانید، که یقیناً رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است. اعراف:۵۶[/toggle]

.[highlight color=”green”]در مورد آثار قرائت این آیات، مطالب زیادی در روایات آمده است؛ از جمله این‌که قرائت این آیات (هفتاد بار) موجب رفع شرّ شیطان‌های جنّی و انسی می‌شود.  در روایات برای خواندن آن خواصی همچون تطهیر قوه خیال، آرامش قلبی، دفع وسوسه و حفظ انسان‌ از ساحران و شیاطین  ذکر شده است و نیز برای رفع کابوسهای شبانه بسیار موثر است .[/highlight][pullquote][/pullquote]

تعبیر خواب آیه سُخره

سلام علیکم .  انشاالله خیر است . دو احتمال برای تعبیر خواب آیه سُخره وجود دارد که با توجه به روحیات شما در عالم واقع مصداق میابد: 

۱-شما در عالم واقع با یک چالش و نزاعی روبرو می شوید که در بین اطرافیانتون در همین نزدیکی شما اتفاق می افتد که در ظاهر از شما پنهان است ولی شما با تدبیری به آن واقف شده و در جریان امور قرار میگیرید .
شما نعمت ها و رحمت های خدا را در اطرافیان خود می بینید و با ایمان و خیر خواهی که دارید ، این نزاع را که از ناحیه شیاطین انسی و جنی است ، برطرف کرده و به وسیله آگاهی دادن به اطرافیان  و تمسک به قرآن باعث دفع شر شیطان و نفس اماره میشوید و امور آنان را اصلاح میکنید .

[irp]

 قابل ذکر است که صدمات نزاع و دعوا علاوه بر طرفین نزاع، اطرافیان آنان را نیز آزار می‌دهد .

مثلا کودکی که در معرض رفتار خشونت آمیز دیگران است دچار بیماری‌های استرس، پرخاشگری، کابوس و اضطراب می شود با تمسک به قران و خواندن آیه سخره و اعتقاد به حقیقت آن ، انشاالله این عوارض نیز دفع خواهد شد.

۲- احتمال دیگر:  با توجه به اوضاع زندگی وشرایط روحی خودتان ، این رویا میتونه تمثیل و نمادی از درونیات و روحیات زندگی واقعی خودتان باشد که بعضاً با اطرافیانتان مجادله و نزاع میکنید.

گاه رحمت خدا را در زندگی نادیده گرفته و به این ترتیب جایگاه و هیبتتون رو پایین میارید و نیز  ممکنه نزاع دیگری نیز در راه باشد .

اما به شکر الهی گاه  به درون سرک میکشید و با حساسیت و نظارت، از خود در مقابل شیاطین مراقبت میکنید، به دلیل اعتقاد و ایمان قلبی و با تمسک به قرآن و دعا و تضرع درعین بیم و امید، خدا را صدا میزنید و شیاطین رو دور میکنید وحزن و اندوهتان را به اذن خدا برطرف خواهید کرد .

این آیه هشدار دیگری نیز هست که مراقبه داشته باشید و بعد از اصلاح امور از چیزی که موجب افساد است پرهیز کنید.

توصیه

توصیه می شود صدقه داده و استغفار کنید و آیه سخره را در زندگی هرشب تلاوت کنید و خود را در پناه خدا از شر شیاطین قرار دهید و به اطرافیانتان نیز یاد دهید.
این آیه غم و اندوه را از بین می‌برد وباعث تطهیر قوه خیال میشود و  به شما آرامش می دهد و شما را از وساوس شیطان حفظ می کند. الله اعلم .🌸

سیده هاشمی

آیه سخره

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.