مقاله تعبیر خواب آیه سُخره

آیه سخره
مقاله

تعبیر خواب آیه سُخره

تعبیر خواب آیه سُخره چی می شه؟

علیکم . تعبیر خواب تلاوت آیه سخره چیست
۰
خوابهای خود در باره خواندن آیات قران را در بخش نظرات همین پست مطرح کنید ؟ x
. دیشب خواب دیدم همسایمون که به تازگی خدا بهشون دختری داده، با چند نفر دیگر دعوایشان شده و من از چشمی نگاه کردم و آیه سخره را برایشان خواندم. تعبیر خواب تلاوت آیه سخره چیست ؟

قران و روایات مرتبط:

[toggle title=”قران کریم، سوره انفال:۴۶” state=”open”]و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم واصبروا ان الله مع الصابرین .انفال / ۴۶ نزاع وکشمکش نکنید تا سست نشوید و شوکت وهیبت شما از بین نرود و استقامت کنید که خداوند با صابرین است .[/toggle]

به آیات ۵۴ تا ۵۶ سورۀ اعراف “آیات سخره” گفته می‌شود ، که عبارتند از

 • [toggle title=”قران کریم، اعراف/۵۶” state=”open”]و در ادامه در  آیه ۵۶/اعراف خداوند عالم  سفارش میکند که ، پروردگارتان را از روی فروتنی و زاری و مخفیانه بخوانید ، یقیناً خدا متجاوزان را دوست ندارد. و در زمین پس از اصلاح آن ، فساد مکنید، و خدا را از روی بیم و امید بخوانید، که یقیناً رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است.[/toggle][toggle title=”قران کریم، سوره اعراف، ۵۴-۵۶” state=”open”]انّ ربّکم الله الذی خلق السّموات و الارض فی ستّة ایّام ثمّ استوی علی العرش یغشی اللّیل النّهار یطلبه حثیثاً والشّمس والقمر والنّجوم مسخّرات بامره الا له الخلق والامر تبارک الله ربّ العالمین * ادعوا ربّکم تضرّعاً و خفیة انّه لایحبّ المعتدین * و لاتفسدوا فی الارض بعد اصلاحها و ادعوه خوفاً و طمعاً انّ رحمة الله قریب من المحسنین”. به یقین پروردگار شما خداست که آسمان‌ها و زمین را در شش روز آفرید، سپس بر تخت (فرمانروایی و تدبیر امور آفرینش) چیره و مسلط شد، شب را در حالی که همواره با شتاب روز را می‌جوید بر روز می‌پوشاند، و خورشید و ماه و ستارگان را که مُسخّر فرمان اویند [پدید آورد] آگاه باشید که آفریدن و فرمان [نافذ نسبت به همه موجودات] مخصوص اوست همیشه سودمند و بابرکت است، پروردگار عالمیان . پروردگارتان را از روی فروتنی و زاری و مخفیانه بخوانید ، یقیناً خدا متجاوزان را دوست ندارد. و در زمین پس از اصلاح آن ، فساد مکنید، و خدا را از روی بیم و امید بخوانید، که یقیناً رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است.[/toggle]

[toggle title=”قران کریم، اعراف:۵۶” state=”open”]و در ادامه در  آیه ۵۶/اعراف خداوند عالم  سفارش میکند که ، پروردگارتان را از روی فروتنی و زاری و مخفیانه بخوانید ، یقیناً خدا متجاوزان را دوست ندارد. و در زمین پس از اصلاح آن ، فساد مکنید، و خدا را از روی بیم و امید بخوانید، که یقیناً رحمت خدا به نیکوکاران نزدیک است. اعراف:۵۶[/toggle]

.[highlight color=”green”]در مورد آثار قرائت این آیات، مطالب زیادی در روایات آمده است؛ از جمله این‌که قرائت این آیات (هفتاد بار) موجب رفع شرّ شیطان‌های جنّی و انسی می‌شود.  در روایات برای خواندن آن خواصی همچون تطهیر قوه خیال، آرامش قلبی، دفع وسوسه و حفظ انسان‌ از ساحران و شیاطین  ذکر شده است و نیز برای رفع کابوسهای شبانه بسیار موثر است .[/highlight][pullquote][/pullquote]

تعبیر خواب آیه سُخره

سلام علیکم .  انشاالله خیر است . دو احتمال برای تعبیر خواب آیه سُخره وجود دارد که با توجه به روحیات شما در عالم واقع مصداق میابد: 

۱-شما در عالم واقع با یک چالش و نزاعی روبرو می شوید که در بین اطرافیانتون در همین نزدیکی شما اتفاق می افتد که در ظاهر از شما پنهان است ولی شما با تدبیری به آن واقف شده و در جریان امور قرار میگیرید .
شما نعمت ها و رحمت های خدا را در اطرافیان خود می بینید و با ایمان و خیر خواهی که دارید ، این نزاع را که از ناحیه شیاطین انسی و جنی است ، برطرف کرده و به وسیله آگاهی دادن به اطرافیان  و تمسک به قرآن باعث دفع شر شیطان و نفس اماره میشوید و امور آنان را اصلاح میکنید .

[irp]

 قابل ذکر است که صدمات نزاع و دعوا علاوه بر طرفین نزاع، اطرافیان آنان را نیز آزار می‌دهد .

مثلا کودکی که در معرض رفتار خشونت آمیز دیگران است دچار بیماری‌های استرس، پرخاشگری، کابوس و اضطراب می شود با تمسک به قران و خواندن آیه سخره و اعتقاد به حقیقت آن ، انشاالله این عوارض نیز دفع خواهد شد.

۲- احتمال دیگر:  با توجه به اوضاع زندگی وشرایط روحی خودتان ، این رویا میتونه تمثیل و نمادی از درونیات و روحیات زندگی واقعی خودتان باشد که بعضاً با اطرافیانتان مجادله و نزاع میکنید.

گاه رحمت خدا را در زندگی نادیده گرفته و به این ترتیب جایگاه و هیبتتون رو پایین میارید و نیز  ممکنه نزاع دیگری نیز در راه باشد .

اما به شکر الهی گاه  به درون سرک میکشید و با حساسیت و نظارت، از خود در مقابل شیاطین مراقبت میکنید، به دلیل اعتقاد و ایمان قلبی و با تمسک به قرآن و دعا و تضرع درعین بیم و امید، خدا را صدا میزنید و شیاطین رو دور میکنید وحزن و اندوهتان را به اذن خدا برطرف خواهید کرد .

این آیه هشدار دیگری نیز هست که مراقبه داشته باشید و بعد از اصلاح امور از چیزی که موجب افساد است پرهیز کنید.

توصیه

توصیه می شود صدقه داده و استغفار کنید و آیه سخره را در زندگی هرشب تلاوت کنید و خود را در پناه خدا از شر شیاطین قرار دهید و به اطرافیانتان نیز یاد دهید.
این آیه غم و اندوه را از بین می‌برد وباعث تطهیر قوه خیال میشود و  به شما آرامش می دهد و شما را از وساوس شیطان حفظ می کند. الله اعلم .🌸

سیده هاشمی

آیه سخره

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.