انساناهل بیت عخروابط اجتماعیشهداعواطف و احساساتگمنزل و اماکن

تعبیر خواب گم کردن راه خانه

خواب گم کردن راه خانه 

تعبیر خواب گم‌ کردن راه خانه چیست ؟ خواب دیدم که خانه خود را گم کرده ام . بچه سه ساله‌ام رو در خانه جا گذاشته بودم . رفته بودم سبزی بخرم . خیلی دنبال خونه خودم گشتم. مرتب اسم حضرت علی ع و حضرت ابالفضل ع رو صدا می‌زدم . یه دفعه خانه رو پیدا کردم. دیدم بچه خیلی گریه کرده و داره لب پنجره کوچه رو نگاه می‌کنه. رفتم بغلش کردم و ازش معذرت خواستم. در راه برگشت به خونه یک خانواده‌ای شهیدی رو توی یه سواری میبردن . منم اون شهید رو با گریه قسم دادم و ازش کمک خواستم که بتونم به خونم برگردم.  تعبیر خواب گم کردن راه خانه چیست ؟ ( مضطرب و دل‌نگران هستم ) 

تعبیرخواب

تعبیر خواب گم کردن راه خانه با توجه به شرایط شما در عالم واقع و با مستندات قران   و روایات بررسی می‌شود.

شما در رویا برای خرید ما یحتاج زندگی به بیرون از منزل رفته بودید و بچه سه ساله را در منزل تنها گذاشتید و در مسیر برگشت راه خانه را گم کردید. 

گم کردن راه خانه

 خانه در روایتی منسوب به امام صادق ع
دیدن خانه در خواب برای مرد زن است و برای زن شوهر است.
توانگری و قدرت داشتن
ایمنی و امنیت
عزت
امانت
عیش خوش و شادی در زندگی
مال و ثروت
ولایت بر دیگران

گم کردن راه خانه نمادی است بر اینکه در زندگی خانوادگی خود دچار پریشانی و نا آرامی هستید. گاه به اموری می‌پردازید که ضرورتی نداشته و به عهده شما نیست و از کارهایی که وظیفه شما بوده و مسئولیت آن‌ به گردنتان است غفلت می‌کنید . گاه می‌شود که الویت‌ها را در زندگی توجه نمی‌کنید . ترس از آینده و یا احساس نا امنی و تردید و دو دلی در تصمیمات مهم زندگی عواملی می‌شوند که گاه در خواب راه خانه را گم می‌کنید.

خانه نمادی از امنیت و جان پناه آدمی است .
گویا در مسئله ای احساس ناامنی می‌کنید. این موضوع روان و روح شما را آزرده کرده است. ممکن است ارتباط شما با همسرتان آسیب دیده است. در زندگی توجه شما به نعمات و  امانت‌های الهی کم رنگ شده است و یا از ولایت کاسته شده است . همه موارد مذکور احتمالاتی است که شما با توجه به حالات خود در عالم واقع مصداق آن را تطبیق دهید .

توسل به اولیاء‌الهی

 توسل به اولیاء الهی در هر زمان و در موقع گم کردن راه خانه امن زندگی بسیار موثر است. الحمد لله انسان با ایمانی هستید به درگاه خدا عرض حاجت می‌برید. برای حل مشکل گم کردن راه خانه،  که نمادی از گم شدن امنیت و آرامش روح شماست توسل به اولیاء الهی پیدا کرده و  شفیعانی چون حضرت مولا ع و باب الحوائج ع روی  می‌آورید . خداوند عالم‌ دوست دارد که بندگانش در زندگی به شفیعانی که خود به شفاعت آنان راضی است به درگاهش رو آورند توسل به اولیاء‌‌ الهی راهی برای متوجه ساختن مردم به جایگاه علمی و هدایتی آنان است، تا گمراه نشوند و برای راه‌یابی و هدایت طلبی، به دیگران توجه نکنند. 

اسم مبارک یا علی که اسم امیرالمومنین حضرت علی ع است ، یکی از اسم‌های اعظم الهی نیز می‌باشد.  اسم یا علی خواص و فوائد زیادی دارد. از جمله می‌توان به دفع بلا و دشمنان و سلامتی و امنیت و دفع بدگویان و گشایش کارها اشاره کرد.. لقب معروف حضرت عباس ع باب الحوائج است. یعنی کسی که به سبب جایگاهش نزد خداوند می‌توان با توسل به او گره‌ها را از مشکلات زندگی باز کرد. به تعبیر دیگر حضرت عباس ع کرامات فراوان دارد. یک چنین جایگاهی علاوه بر جانبازی عظیم ایشان در کربلا،  به سبب دارا بودن خصایص و فضیلت‌هایشان در دوران زندگی بوده است. قطعاً حضرت ابوالفضل ع طول حیات خود مانند پدر خویش به گره گشایی در کار دیگران و رفع مشکلات و حوائج مردم می‌پرداخته است .

توسل به شهدا نیز به دلیل مقام والایی که در نزد خدا دارند شفاعتشان مورد قبول حق است.

حاصل آنکه : 

ان شاء الله با توسل و دعا و عرض نیاز به ساحت اهل بیت علیهم السلام و شهیدان به امنیت می‌رسید .با عنایت و هدایت آنان توجه به نعمات خوب زندگی خود می‌کنید و ان شاء از آن‌ها محافظت می‌کنید .قدر نعمات خود را  دانسته و جزء شاکرین قرار می‌گیرید.  این توسل شما که نتیجه‌اش رسیدن به خانه امن و در پناه گرفتن فرزندتان بود نمادی از این است که در زندگی به سیره و روش اولیاء‌ الهی و حضرت عباس ع تمسک‌ بجوئید تا به امنیت روحی و عاطفی و ایمان و عمل صالح و اخلاق‌های فاضله بیش از پیش هدایت شوید .

توصیه

صدقه داده و با استغفار و توبه روح خود را مصفا کنید و رحمت الهی را به زندگی خود فرا خوانید . اگر مشکلی دارید به حضرت مولا ع و پسر بزرگوارشان‌حضرت عباس ع توسل پیدا کنید . عباس‌ ع در حروف‌ ابجد مطابق‌ با عدد ۱۳۳ است‌. به‌ تجربه‌ رسیده‌ كه‌ اگر كسی برای‌ برآورده ‌شدن‌ حاجت‌ و رفع‌ گرفتاری‌، هر زمان خصوصا بعد از نماز روز جمعه‌، ۱۳۳ مرتبه‌ با امید بگوید: « یا كاشف‌ َالكرب‌ عن‌ وَجه‌ الحسین ع اكشف‌ لی‌ كربی‌ بحق‌ اخیك‌ الحسین‌ ع » ان شاء‌الله اگر مصلحت باشد حاجت او برآورده‌ و گرفتاریش‌ برطرف‌ می‌شود. .

برای دفع خواطر و آرامش در خواب آیات ۲۴ تا ۲۶ اعراف را که به آیات سُخره معروفند قبل از خواب تلاوت کنید و نیز آیت الکرسی و ۴ قل را مداومت کنید .

در پناه حق محفوظ باشید . 🙏

پست نشده

مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا احمدی
زهرا احمدی
میهمان
26 آبان 1401 9:10 ب.ظ

سلام و عرض ادب
خواب دیدم با دوستم رفتیم عربستان اونج از دوستما انگشتر هدیه گرفتم یهو دوستم رو گم کردم خیلی تو بازارچه عربستان دنبال دوستم گشتم ولی پیداش نکردم و میترسیدم که مردای عرب نفهمند من گم شدم و تنهام وقتی از پیدا کردن دوستم ناامید شدم بخودم گفتم میرم خرم امام حسین همون جا میمونم
ممنون میشم تعبیر خوابم رو بفرمائید
اجرتون با امیرالمومنین

احساس در زمان رویا؟
ترس
وضعیت اشتغال ذهنی؟
نگران وضعیت کشور و اغتشاشات و کشف حجاب خانم ها هستم
زمان مشاهده رویا؟
شب
وضعیت تأهل
متارکه
انتخاب مُعبّر:
خانم فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
پاسخ به  زهرا احمدی
27 آبان 1401 4:11 ب.ظ

سلام علیکم دوست عزیز

تعبیر خواب :

خیر است ان شاالله .

سفر کردن از مواردی است که هم بر تجربیات اضافه می شود و هم دیدن مردمان سرزمینهای دیگر شما را با افکار و عقاید و فرهنگهای مختلف آشنا میکند .

مسافرت به سرزمین وحی به تنهایی موهبتی است . اما گم شدن در بازار عربستان اشاره به سخنی از امیر المومنین علیه السلام «میفرمایند عجبت لمن ضالته وقداضل نفسه فلایطلبها» تعجب می کنم از کسی که گمشده خودش را دنبال می‌کند اما خودش را گم کرده و به دنبال خودش نیست و در جستجوی خودش نیست .

انگشتر از ملزوماتی است که در زمره پوشش قرار می گیرند . قرآن کریم میفرماید« لباس التقوی خیر لکم » تقوای فرد به میان می آید و در بسیاری از مواقع هر دو در کنار یکدیگر قرار می گیرند . و همچنین « هُنَّ لِبَاسٌ لَّكُمْ وَأَنتُمْ لِبَاسٌ لَّهُنَّ » همسران لباس یکدیگرند و تکمیل کننده هم .»

رویای شما با توجه به شرایط و موقعیتی که دارید احتمالاتی را در بر دارد :

همانطور که گفته شد مسافرت تحولی است که در زندگی تان به وجود خواهد آمد . این تحول می تواند از نظرمالی ،معنوی ،در جهت رشد و ارتقا افکار و باورهای تان باشد . از طرف دوست تان انگشتری هدیه می گیرید پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : تَهادَوا تَحابُّوا ، تَهادُوا فإنَّها تَذهَبُ بِالضَّغائنِ .به يكديگر هديه دهيد، تا نسبت به همديگر با محبت شويد. به يكديگر هديه دهيد؛ زيرا هديه كينه ها را مى برد.

بنابراین با دادن هدیه انگشتر هم ایجاد محبت کردند و هم اینکه احتمالا واسطه خیری هستند .و البته نکته قابل تأمل اینکه بعد از گرفتن انگشتر گم شدید . گم شدن بنابر فرمایش حضرت علی (ع) در وادی مورد نظر ،گم شدن درخود است . ذهن شما به شدت درگیر برخی از مسائل شده ،نسبت به خود تمرکز بیشتری داشته باشید . اگر موردی برای ازدواج پیشنهاد می شود حتما به جوانب موضوع دقت داشته باشید . سعی کنید در این مسیر فقط به ظواهر تکیه نداشته باشید . و یا به اصطلاح با غفلت راه را گم نکنید. شما در رابطه عاطفی که با همسر سابق داشتید دچار مشکل شده بودید . گاه دنباله روی از دوستان هم اگر از روی ناآگاهی باشد ،عین غفلت است .مراقب باشید دنباله روی با ایمان و بابصیرت باشید . ممکن است ،این دنباله روی به شما آسیب برساند . و به سختی خواهید افتاد .

قضاوت با شماست ، اما سعی کنید با خود روراست باشید . معمولا در غفلت راه گم میشود. ولی خوشبختانه با توسل به اباعبدالله (ع) مسیررا پیدا کرده اید . حرم امن امام حسین (ع) نور هدایتی است برای پیدا کردن راه ،الحمدالله   .

احتمال دیگری است که، لباس التقوی خیر لکم ، ممکن است در مشغله ذهنی که دارید ،دچار تردید و شک شده باشید . با توجه به نگرانی که از اتفاقات پیش آمده دارید ،شاید کمی مردد دربرخی از موضوعات شده باشید که با ایمان و تقوا و توسل و پناه در حرم امن اباعبدالله تردید برطرف شده است .

اما توجه داشته باشید که در این مورد هم نباید دنباله روی ناآگاهانه داشته باشید که خدای ناکرده در مسیر اصلی گم شوید .

لذا :

دوست عزیز در هر مورد باید ابعاد موضوع را بررسی کنید . از افرادی که تحلیل درست انجام میدهند بهره ببرید . برخی از سخنان اطرافیان شایداز روی دلسوزی و منطق نباشد . همیشه در مسیر ولایت باشید که هرگز در این مسیر راه گم نخواهد شد .

درپناه خداوند باشید.

 

کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
میهمان
12 آذر 1401 6:27 ق.ظ

دوستم به خانه ام آمد گریه میکرد میگفت پاشو بریم مدرسه سابقت فاطمه زهرا من باید اونجا حاجت پسرم رابگیرم وبراش خانه اجاره کنم

احساس در زمان رویا؟
خوب
وضعیت اشتغال ذهنی؟
آرام
زمان مشاهده رویا؟
قبل نماز
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سهیلا مُبصّری
كارشناس تعبیر خواب، مُبَصّری
پاسخ به  کاربران ناشناس
12 آذر 1401 11:38 ب.ظ

سلام وادب واحترام
خوابتان خیراست ان شاءالله
مدرسه محل کسب علم ودانش است وپیامبر گرامی ص می فرمایند:
” قال رسول الله صلى‏ الله‏ عليه ‏و‏آله :
خَيرُ الدُّنيا وَالآخِرَةِ مَعَ العِلمِ وَشَرُّ الدُّنيا وَالآخِرَةِ مَعَ الجَهلِ ؛
خير دنيا و آخرت با دانش است و شرّ دنيا و آخرت با نادانى”
دراین رویاان شاءالله باتوجه به مدرسه که محل علم و دانش و دربردارنده خیر دنیاواخرت است، وهمچنین نام فاطمه زهرا که نام مقدس حضرت زهرا س است ،دراین رویاالحمدالله بشارتی است برای شما که حاجاتتان به درجه استجابت خواهد رسید ،گریه نشانه خوشحالی ویاخبرمسرت بخش است ، باتوسل به صدیقه طاهره حضرت زهراس به خواسته خود خواهید رسید وگِره های بزرگ زندگی باز ومشکلات برشماهموار خواهدشد ،توصیه می شود
درکتاب معتبر مفاتیح الجنان امده است:
 هرگاه براى تو به خداى متعال حاجتى پیش آمد، و سینه‏ات از آن تنگى‏ گرفت دو رکعت نماز بخوان، و پس از سلام سى مرتبه تکبیر بگو، و تسبیح حضرت زهرا علیها السّلام را بجا آور، و به سجده برو و صد مرتبه بگو:
یا مَوْلاتى یا فاطِمَةُ اَغیثینى
اى سرپرستم اى فاطمه به فریادم برس
پس جانب راست‏ صورت خویش را بر زمین بگذار، و همین ذکر را صد مرتبه بگو، و سپس جانب چپ چهره‏ات را بر زمین بگذار و صد مرتبه بگو، دوباره به سجده برو و صدوده مرتبه بگو، و حاجت خود را یاد کن، به درستى که خدا آن را برآورده کند. ان شاء الله تعالى
مشمول دعای خیر حضرت زهرا(س) وظل توجهات حضرت مادر(س )باشیدhttps://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/1f932.svg

آخرین ویرایش 4 روز قبل توسط كارشناس تعبیر خواب، مُبَصّری
دکمه بازگشت به بالا
4
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x