جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

مقاله تعبیر خواب زیارت ابا‌عبد‌الله(ع)

مقاله

خواب زیارت اباعبدالله(ع)

تعبیر خواب زیارت ابا‌عبد‌الله(علیه‌السلام) چیست؟ خواب دیدم در حرم امام ابا‌عبد‌الله(علیه‌السلام) هستم. به دنبال قسمت زیارتی آقایون در زیر قبّه حضرت بودم. می‌دانستم که در آن‌جا می‌توانم حضرت علی اصغر و علی اکبر(علیهما‌السلام) را نیز زیارت کنم. وقتی نزدیک ضریح را خلوت دیدم، جلو رفته و داخل ضریح شدم. سه تا قبر آن‌جا بود. یکی شبیه گهواره، یکی قبر حضرت علی اکبر و دیگری مزار امام حسین(علیه‌السلام).
شبکه‌های ضریح را در دست گرفته و امام حسین رو صدا می‌زدم و گریه می‌کردم. تعبیر خواب زیارت ابا‌عبد‌الله(علیه‌السلام) چیست؟ 
(در زندگی مشکلی دارم. متأهل بوده و فرزندی چهار ماهه دارم)

زیارت ابا‌عبد‌الله(ع)

زیارت ابا‌عبد‌الله(علیه‌السلام) بسیار خیر است و برکات فوق‌العاده‌ای دارد. با توجه به روایات شریفی که در این باب وارد شده است، تعبیر می‌شود.

زیارت تجدید عهدی با امام است. 

امام رضا(علیه‌السلام) فرمودند: «إنّ لِكُلِّ إمامٍ عَهدا في عُنُقِ أوليائهِ و شِيعَتِهِ و إنّ مِن تَمامِ الوَفاءِ بالعَهدِ و حُسنِ الأداءِ زيارَةَ قُبُورِهِم ، فَمَن زارَهُم رَغبَةً في زيارَتِهِم و تَصدِيقا بما رَغِبُوا فيهِ كانَ أئمَّتُهُم شُفَعاءَهُم يَومَ القِيامَةِ؛ هر امامى به گردن دوستان و شيعيان خود عهدى دارد كه وفاى كامل به اين عهد و بجاى آوردن نيكوى آن، با زيارت قبور آنان است. پس كسانى كه با رغبت و علاقه به زيارت ايشان و باور داشتن آنچه آنان ترغيب كرده‌اند، زيارتشان كنند، امامانِ آنها در روز قيامت شفيعشان باشند».
زیارت قبر امام و حجت خدا تجدید عهدی با آن حضرت است که به منزلهٔ زیارت امام در قید حیات است و گویا به محضرشان مشرف شده‌ایم؛ چنان‌چه ما در زیارت‌نامه می‌خوانیم: «أَحْيَاءٌ عِنْدَكَ يُرْزَقُونَ يَرَوْنَ مَقَامِي وَ يَسْمَعُونَ كَلاَمِي وَ يَرُدُّونَ سَلاَمِي؛ همواره زنده‌اند و نزد تو روزی داده می‌شوند، محل ایستادنم را می‌بینند و سخنم را می‌شنوند و به سلامم پاسخ می‌دهند».

با اشتیاق به سمت ضریح رفته و داخل شدید و با اشک و ناله امام و فرزندان مطهرشان را که باب الحوائجند، زیارت کردید.

امام صادق(علیه‌السلام) فرمود: «چون از نزد قبر حسین (علیه‌السلام) بازگشتى ، ندا کننده‌‏اى تو را ندا می‌دهد که اگر آن را می‌‏شنیدم، تمام عمر را نزد قبر شریف حسین (علیهالسلام) اقامت می‌گزیدى. آن منادى گوید: خوشا به حال تو اى بندهٔ خدا که سود فراوان بردى و به سلامتِ دین دست یافتى. عمل از سر بگیر که گناهان گذشته‌‏ات آمرزیده شد».

 از علامهٔ طباطبایی سؤال شد: چطور گناهان انسان با زیارت حضرت أباعبدالله(علیه‌السلام) بخشیده می‌شود؟ ایشان فرمودند که بُکاء به منزله توبه‌ای است که بنده انجام می‌دهد. ارادهٔ خدا بر این است که یکی از آمرزش‌های گناهان، زیارت و گریه بر امام حسین(علیه‌السلام) باشد.

امام محمد باقر(علیه‌السلام) فرمودند:«شیعیان ما را به زیارت امام حسین(علیه‌السلام) امر کنید، چرا که زیارتش روزی را افزون می‌کند عمر را طولانی می‌گرداند و بلاها و بدی‌ها را دفع می‌کند زیارت کردن امام حسین (علیه‌السلام) بر هر مؤمنی که اقرار به امامت او از جانب خدا داشته باشد، واجب است»

یکی از مکان‌هایی که دعا مستجاب می‌شود زیر قبّه امام حسین(علیه‌السلام) است. 

در روایت است که خداوند در عوض شهادت امام حسین(علیه‌السلام) چهار ویژگی به آن حضرت عنایت کرده از جمله، امامت را در ذرّیه امام حسین(علیه‌السلام)، شفا را در تربتشان و اجابت دعا تحت قبّه شریفیان و روزهای زائران را از عمر آنان محسوب نمی‌کند. 

تعبیر خواب زیارت ابا‌عبد‌الله 

تعبیر خواب زیارت ابا‌عبد‌الله و حسین به ایشان (علیه‌السلام) برکات زیادی برای شما دارد. در یک سفر روحانی امام حسین(علیه‌السلام) را زیارت کردید. گویا عهد ولایت‌مداری را در زندگی با امام تجدید کردید. الحمدلله مودّت و محبّت امام حسین(علیه‌السلام) را در قلب و جانتان دارید. از معرفت و بصیرت برخوردارید.
آداب زیارت و عرض ادب به ساحت اولیاء دین را رعایت می‌کنید.ان‌شاءالله معرفت و محبتی بیشتر نصیبتان می‌شود.
گناهانی از شما بخشیده شده و عمرتان طولانی‌تر می‌شود.
اگر در امور مادی در مضیقه هستید، گشایشی ایجاد شده و مال و ثروتی حلال و بابرکت روزی شما می‌شود.
ظاهراً در زندگی پریشان‌حال هستید و حاجتی دارید. در خواب با  اشک و توسل  اباعبدالله(علیه‌السلام) را صدا زدید. ان‌شاءالله پریشانی و گرفتاری برطرف می‌شود.  اگر در رابطه با فرزند خود دغدغه و دل‌نگرانی دارید، با توجه به دیدن گهوارهٔ علی‌اصغر ان‌شاءالله به کودک چهار ماههٔ شما عنایت می‌شود. به برکت لطف امام(علیه‌السلام) همّ و غمّ برطرف شده و دلتان شاد می‌شود.
ممکن است با دعوت حضرت سفری به کربلا داشته باشید.

توصیه

به نظر می‌آید برای برطرف شدن مشکل و سختی که در زندگی با آن مواجه هستید، نذری کنید که به زیارت کربلا بروید.
به علی‌اصغر و علی‌اکبر (علیهما‌السلام) متوسل شوید و آنان را واسطهٔ فیض و عنایت امام قرار دهید. از راه دور نیز زیارت کنید که مقبول درگاه امام است و به شما توجه و عنایت می‌شود. در مشکلات زندگی بر خدا توکل کنید و سوار بر کشتی نجات ابا‌عبد‌الله(علیه‌السلام) شوید. دعا، استغفار و توبه جلب رحمت و دفع شرور می‌کند. 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای مشاهده تعبیر خواب‌های قبلی، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب مورد نظر شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها پیدا کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را مشاهده کنید.‌

شما می‌توانید تعبیرهای خود را از طریق اپلیکیشن سایت بپرسید. برای دانلود اپلیکیشن و راهنمایی بیشتر به این صفحه مراجعه کنید. همچنین می‌توانید از امکانات پیشخوان کاربری خود از اینجا نیز استفاده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا خواب خود را در اپلیکیشن تعبیر خواب سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما ممکن است به صورت عمومی در سایت و بدون ذکر مشخصات شما، جهت استفاده دیگران منتشر شود که در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. در صورتی که نسبت به این کار رضایت ندارید، هنگام درخواست تعبیر مطرح کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل، واتس آپ، ایتا و … امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در اپلیکیشن انجام می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  در صورتی که در استفاده از اپلیکیشن و درخواست تعبیر خواب و … با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید آن را از صفحه ارتباط با ما مطرح کنید.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید.
 • قانون شماره 10
  ما حریم خصوصی شما را حفظ می‌کنیم و اطلاعات و تعبیرهای شما جایی افشا نخواهد شد.