مقاله تعبیر خواب اشک و توسل

مقاله

خواب اشک و توسل

تعبیر خواب اشک و توسل چیست؟ درخواب از موضوعی ناراحت بودم و به درگاه خدا اشک می‌ریختم و از او کمک می‌خواستم.
بعد خود را وسط پذیرایی خونمون دیدم که یک پارچه بزرگ به شکل L و به رنگ سفید و صورتی بود و روی آن پارچه اسم ۱۴ معصوم نوشته شده بود. نشستم و  پارچه رو در دستانم گرفتم و ۱۴ معصوم را در حالت گریه صدا کرده و به آنان توسل پیدا کردم. بعد از این‌که ازشون کمک خواستم انگار حالم بهتر شد. تعبیر خواب اشک و توسل چیست؟

(مجرد هستم)

 

تعبیر خواب  

تعبیر خواب اشک و توسل به ۱۴ معصوم بسیار خیر و مبارک است.

در خانه‌ی خود با اشک‌ چشم و توسل از خدا کمک خواستید .
خانه جان پناه انسان بوده و به توانگری و قدرت داشتن، امنیت، عزت ،امانت، خوش و شادی در زندگی ،مال و ثروت، ولایت بر دیگران، تعبیر می‌شود .

اشک چشم 

اشک چشم و توسل شما در این حالت دلالت بر رقّت قلب دارد و  نمادی بر اخلاص است و هر گاه که اخلاص آمد، اجابت به همراه دارد.
امام صادق علیه‌السلام فرمود: «اذا اقشعرّ جلدک و دمعت عیناک و وجل قلبک فدونک دونک فقد قصد قصدک» یعنى: «آنگاه که پوست بدنت لرزید و چشمانت پر از اشک گردید و قلبت هراس برداشت، آن حال را خوب نگهدار که مقصودت حاصل شده است».

گریه، نشانه‌ی خشوع و منقطع شدن بنده از غیر خدا به سوى اوست. رسول خدا ص فرمود: «هر گاه خداوند بنده‌اى را دوست داشته باشد، در قلب او نوحه و اندوه جاى مى‌دهد. چون او قلب محزون را دوست دارد….

گریه موافق  با فرمان خداوند سبحان به انبیائش می‌باشد. همانطور که به حضرت عیسى ع فرمود: «اى عیسى! اشک چشمان و خشیت و هراس قلبت را در درگاه من به هدیه بیاور …..به خاطر من از چشمانت اشک بریز و قلبت را براى من خاشع گردان. اى عیسى! در روزگار سختى، از من کمک بخواه که من گرفتاران را نجات مى‌دهم و پریشان‌ها را اجابت مى‌کنم، چون من ارحم الراحمین هستم».

و نیز فرمود: « دعا سپری است برای مومن هرگاه دری را زیاد بکوبی برایت باز می کنند».  اصول کافی، ج ۲، ص ۴۶۸ 

توسل

 توسل به ۱۴ معصوم علیهم السلام از سفارشات اولیاء خداست و در آن برکت و گشایش حاصل می‌شود . امام علی ع در تفسیر این آیه شریفه «و برای تقّرب به پروردگارتان وسیله بجوئید» فرمودند: « من وسیله تقرب به خدا هستم. تفسیر المیزان، ج ۵، ص ۳۶۲ 

حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها فرمودند: «حمد کنید پروردگار را که عظمت و نورش ایجاب می کند که اهل آسمان ها و زمین برای قرب به او وسیله بجویند و ما اهل بیت وسیله او در میان آفریدگانش هستیم». 

‌نتیجه‌ی توسل در کلام امام هادی ع  این‌گونه است که فرمودند: کسی که به شما ائمه معصومین علیهم السلام تمسّک نمود رستگار شد و آن کس که به شما پناه آورد، ایمنی یافت و کسی که شما را تصدیق نمود، به سلامت به سر منزل مقصود رسید و هر کس که به ریسمان شما چنگ زد، هدایت شد و کسی که از شما پیروی کرد، جایگاهش بهشت خواهد بود. « مفاتیح الجنان، زیارت جامعه کبیره »

تعبیر رویا :

شما الحمد لله انسان باایمان و متوکلی هستید .دوست‌دار اهل بیت علیهم السلام بوده و به آنان متمسک می‌شوید .
به بهترین‌ ریسمان الهی چنگ می‌زنید و در سختی‌ها به پناه‌گاهی ایمن وارد می‌شوید .
پارچه سفید منقش به اسامی مبارک ۱۴ معصوم در پذیرایی خانه نمادی از این است که گویا آن بزرگواران را با توجه و التجا و توسل به مهمانی خانه‌ی خود دعوت کردید و پدران و مادر معنوی ، شما را اجابت کردند . 
رنگ سفید پارچه نمادی بر زمینه‌ی روحی و قلبی و ایمانی مستعد و پاک شما است که بر روی آن‌ اسامی ۱۴ معصوم‌ نقش بسته است و دلالتی بر افزایش ایمانتان می‌باشد. و اینکه آن را در دستانتان گرفتید دال بر این است که قدرت و توان عملی شما برای کار خیری که مورد رضای معصوم است افزایش پیدا می‌کند. 
رنگ صورتی پارچه نمادی از خواسته‌ی درونی شما برای امر ازدواج است .

با آرامشی که بعد از توسل پیدا کردید ان شاء‌الله در عالم‌ واقع از مشکل و گرفتاری که دارید رهایی پیدا می‌کنید. اگر خواسته‌ی مشروع به حقی دارید و به صلاحتان باشد به اجابت می‌رسد و اگر به هر دلیلی که خدا میداند به مصلحت نباشد بهتر از آن‌‌ و در وقت مقتضی به شما عطا می‌شود.  در هر حال پریشان خاطری شما برطرف شده و دلتان‌ آرام می‌گیرد و به لطف الهی بیش از پیش شاکر خدا می‌شوید.
امنیت روحی یافته و عزت و توانگری با عنایت اهل بیت ع شامل حالتان می‌شود . ممکن است در امور مادی یا معنوی نیاز به هدایت شدن دارید که با عنایت ۱۴ معصوم راهنمایی می‌شوید.

دخترم ایمان و اعتقاد و محبت اهل بیت ع سرمایه‌ای عظیم است. از خدا بخواهید که برایتان حفظ کند و این محبت را افزایش دهد . 
در همه‌ی امور بر خدا توکل کنید و توسل به معصومین ع و تبعیت از آنان را راه‌گشای خود در زندگی دنیا و آخرت قرار دهید .
به استغفار مداومت کنید و صله رحم و نیکی کردن به ارحام ( اتاق پذیرایی) و انفاق را مد نظر بگیرید که این‌ امر موجب گشایش امور و رزق کریم می‌شود. 

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x

تعبیر خواب الفبایی

برای درخواست تعبیر خواب جدید، از فهرست زیر استفاده کنید.

ابتدا دقت کنید کلیدواژه و موضوع اصلی خواب شما چیست؟‌ سپس روی حرف اول کلیدواژه اصلی رویای خود از جدول زیر کلیک کنید. به صفحه مربوطه بروید و تعبیرتان را در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید.

مثلا اگر رویای شما مربوط به ازدواج است. روی حرف «ا» کلیک کنید و در بخش دیدگاه‌ها در همان صفحه تعبیر خود را درخواست کنید.‌

در صورتی که فراموش کرده‌اید تعبیر خواب خود را در کجا مطرح کردید، آن را از صفحه خواب‌ها و تعبیرهای جدید یا از پیشخوان کاربری خود از اینجا مشاهده کنید.

قوانین سایت تعبیر خواب ناب

عضویت شما در سایت تعبیر خواب ناب، به معنی پذیرش قوانین این سایت است. 

 • قانون شماره 1
  لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 • قانون شماره 2
  لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 • قانون شماره 3
  گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 • قانون شماره 4
  حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت‌های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 • قانون شماره 5
  تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد و در موتورهای جستجو نیز قابل دسترسی است. بنابراین برای این که نامتان مشخص نشود،‌ گزینه نام مستعار در تنظیمات کاربری خود را حتما با نام مستعار و نمایشی دلخواه، تکمیل کنید.
 • قانون شماره 6
  ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی‌باشد و تعبیرها فقط در سایت نوشته می‌شود.
 • قانون شماره 7
  تعبیرهای درخواستی در سریع‌ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست‌های زیاد، این زمان گاهی تا یک هفته به طول بیانجامد. بنا بر این شکیبا باشید.
 • قانون شماره 8
  درخواست تعبیرتان را فقط یک‌بار در مرتبط‌ترین صفحه با رویایتان مطرح کنید. در صورت تکرار یک دیدگاه در صفحات مختلف، هیچ کدام تعبیر نخواهند شد.
 • قانون شماره 9
  از طرح مکرر یک رویا برای تعبیر پرهیز کنید. در صورت مشاهده با محدودیت در استفاده از امکانات سایت مواجه خواهید شد.
 • قانون شماره 10
  برای این که تعبیر شما به صورت خصوصی و فقط برای معبرین نمایش داده شود، پس از درج تعبیر و تکمیل فرم‌های مربوطه روی تصویر چشم کوچکی که در کنار دکمه ارسال تعبیر وجود دارد، کلیک کنید تا تعبیر شما برای عموم قابل نمایش نباشد.