خ

تعبیر خواب خ

محل درخواست تعبیر خواب کلمات با حرف خ

مقدمه

در صورتی که کلمه کلیدی تعبیر مورد نظر شما با حرف خ شروع می شود، آن را در بخش دیدگاه ها زیر همین پست مطرح کنید تا به رایگان تعبیر شود.

برای تعبیر خواب اختصاصی و رایگان، لطفا به موارد زیر دقت فرمایید:

 1. لطفا هر خواب را در صفحه تعبیر خواب مرتبط با آن سوال کنید.
 2. لطفا قبل از ارسال، متن تعبیر خواب خود را به دقت بخوانید تا همه گزینه های مهم را در پرسشتان ذکر کرده باشید.
 3. گاهی برای تعبیر لازم است که سوالات بیشتری را درباره رویای شما بپرسیم. در این صورت تعبیر شما بعد از پاسختان به سوالات داده خواهد شد.
 4. حتما خواب خود را با حروف فارسی بنویسید. کامنت های انگلیسی تایید نخواهند شد.
 5. تعبیر خواب شما به صورت عمومی در بخش دیدگاه اضافه خواهد شد. در صورتی که تمایلی به نمایش تعبیر شما برای عموم وجود ندارد،حتما در درخواست خود، متذکر شوید.
 6. ارسال تعبیر خواب به ایمیل امکان پذیر نمی باشد و تعبیر ها فقط در سایت نوشته می شود.
 7. تعبیرهای درخواستی در سریع ترین زمان ممکن نوشته خواهند شد اما ممکن است به دلیل درخواست های زیاد این زمان گاهی طولانی شود.
 8. شما می توانید با کلیک بر اینجا، از پیج اینستاگرام ما هم(tabirenab) برای دریافت تعبیر خواب های خود استفاده کنید.
 9. در صورتی که علاوه بر تعبیر، به مشاوره برای رویایی که دیده اید نیاز دارید، در اینستاگرام اطلاع دهید.

کلماتی که با خ شروع می شوند و تاکنون در سایت در پست های جداگانه تعبیر شده اند،‌به طور خودکار همین جا لینک می شوند:

 

تعبیرهای مشابه
مشاهده بیشتر
اشتراک در
اطلاع از
guest
48 نظر
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نجمه
نجمه
میهمان
ژانویه 24, 2021 10:26 ق.ظ

سلام من همیشه خواب میبننم خانه خریده ایم نصف آن تازه ساز و به روز  و نصف آن قدیمی که باید تعمیر شود

سیده هاشمی
پاسخ به  نجمه
ژانویه 25, 2021 1:26 ق.ظ

سلام علیکم ان شاءالله خیر است.
 امام صادق ع فرمودند : دیدن خانه در خواب ولایت بر دیگران است و بخش قابل توجهی از این ولایت برعهده مردان است الرجال قوامون علی النساء . خداوند مردان رو به دلیل ویژگیهایی مایه قوام خانواده قرار داده است و نیز نقش بانوان در تربیت ورشد خانواده بسیار قابل توجه است .
برای رویای شما ۳ احتمال متصور است که شما مصداق آن را بر زندگی خود تطبیق دهید: 
۱- تعبیر خواب شما این است که بخشی از ولایت همسرتان ویا رفتارهای شما بزرگوار بر خانواده نیکو و زیباست و با توجه به مقتضیات روحی و زمان جدید وبه روز اعمال می‌شود و بخشی از آن به صورت سنتی با رفتارهای عرفی مردان قدیمی که نیاز به اصلاح رفتاری است.از باب نمونه حضرت امیر ع میفرمایند خوش رفتاری با زن موجب صفای زندگی است حال شیوه های محبت به همسر و فرزندان اغلب ذاتی نیست بلکه اکتسابی است لذا زن و مرد باید شیوه‌های جدید را آموزش ببینند و به کار ببرند مثلاً وقتی به همسر خود که علاقه دارند آن را ابراز کنند .برخی از مردان قدیمی این کار را نمی کردند و گاه علاقه خود را در دل نگه میداشتند . لذا شیوه رفتاری زیبا را باید آموخت تا تجسم آن تماما خانه ای زیبا باشد .
۲- احتمال دوم این است که : امام صادق ع فرمودند ؛ تعبیر خانه در خواب برای مرد زن است و برای زن شوهر است.  اگر مجرد هستید همسری نصیب شما می شود که از خانواده‌ای با ارزش‌های سنتی است ودر عین حال در قسمتهایی ازتعاملات ورفتارهاو.. به روز است .واگر متاهل هستید شما و خصوصا همسرتان نسبت به برخی از رفتارهای اشتباه سنتی نیاز به تجدید نظر واصلاح دارید .
۳- علی ع میفرماید : سنگ غصبی در خانه ضامن ویرانی وخرابی آن است .لذا به نظر میرسد که با پولی که خانه تهیه میکنید به آن خمس تعلق گرفته ویا حق دیگری است که ان شاء الله توجه کنید ومالتان را تطهیر کنید تا از برکات مادی ومعنوی آن بهره مند شوید ودر خانه ای مطهر وزیبا ازحیث ظاهر وباطن زندگی کنید . موفق باشید. الله اعلم .

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط کارشناس تعبیر خواب، سیده هاشمی
Maryam Nazary
عضو
نوامبر 26, 2021 8:27 ب.ظ

من و دوستم توی دفتر جهادی کار میکنیم بعد یه جایی بالاتر ازما وجود داشت که یه تعداد ادم ایستاده بودند واز اونجا تعداد بسیارزیادی کبوتر وپرنده که تقریبا همه سفید رنگ بودند پرواز کردند به سمت بالا البته به صورت دسته جمعی.متاهل هستم وقبل از اذان صبح خواب دیده شد

احساس در زمان رویا؟
خدب
وضعیت اشتغال ذهنی؟
خیلی مشغول
زمان مشاهده رویا؟
قبل از اذان صبح
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کارشناس تعبیر خواب امینیان
کارشناس تعبیر خواب امینیان
میهمان
پاسخ به  Maryam Nazary
نوامبر 28, 2021 10:56 ق.ظ

سلام علیکم

تعبیر خواب :

ان شاالله خیر است .

 

کار جهادی : جدیت و خستگی ناپذیری و شوق به کار است . از مؤلفه های کار جهادی است ، ایمان و کار برای خداست . ارزش مجاهد در پیشگاه حق تعالی کمتر از اجر شهید نیست ، زیرا مجاهد مانند شهید زنده است .

هر یک از پرندگان نیز دارای خصوصیتی هستند که آنها را شاخص می کند . کبوتر از جمله پرندگانی است که نماد عشق و وفاداری است . نماد صلح و دوستی و محبت .

 عثمان اصفهانی گفت:اسمعیل بن امام صادق(ع)از من پرنده ای از پرندگان عراق خواست من کبوتر سفید را به او هدیه کردم امام صادق(ع) چون آنرا دید فرمود : همانا کبوتر سفید گوید :برکت باد شما را برکت باد شما را آنرا نگاه دارید.

کار جهادی شما روح بزرگی و ایثارگری را نشان می دهد . کار جهادی یعنی عشق ، وفاداری به ارزشها وباورهایتان ، صلح و دوستی برای کسانی که کمکشان میکنید .

پرواز کبوتران سفید به معنی کار بزرگ شماست که به سمت عرش خدا می روند .رنگ سفید لباس بهشتیان واز ویژگی های آنهاست . خداوند در قرآن می فرماید : بهشتیان در روز قیامت با روی سفید حاضر خواهند شد .

توصیه می شود :شاکر لحظه لحظه های کار جهادی که برای رضای خدا انجام می دهید باشید. صدقه برای محافظت خود و دوستانتان بدهید . اجر شما و کارتان با پروردگار منان است زیرا پاداش دنیایی جوابگوی کار شما نیست .

در همه مراحل کار و زندگی دست خدا به همراهتان ان شاالله . موفق و مؤید باشید.  

 

تهرانی
تهرانی
میهمان
دسامبر 27, 2021 4:04 ب.ظ

سلام خواب دیدم که لباس سفید به تن دارم و لباسم خونی شده و در خواب به همسرم گفتم که بچه ام سقط شده.
البته قصد دارم دارای فرزند شوم

احساس در زمان رویا؟
داشتم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
ذهنم درگیر بود که آیا بچه دار میشوم یا نه
زمان مشاهده رویا؟
قبل اذان صبح
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
میهمان
پاسخ به  تهرانی
دسامبر 28, 2021 9:48 ق.ظ

سلام علیکم دوست عزیز

تعبیر خواب شما :

ان شاالله خیر است .

 

لباس سفید :

سفید رنگ صلح و آرامش و نماد پاکیزگی است . خصوصا اینکه لباس سفید را برای همسر به تن داشتید .

پیامبر(ص) فرمودند: در مورد رنگ لباس های شما هیچ چیز بهتر از سفید نیست لباس سفید بپوشید .قرآن می فرماید : «یذْرَؤُكُمْ» (شوری، ۱۱) یعنی شما را با زاد و ولد زیاد کردیم و همچنین : وَ یمْدِدْكُمْ‏ بِأَمْوالٍ‏ وَ بَنِینَ» (نوح/۱۲) من به شما توسط جمعیت قدرت دادم.

قصد شما برای فرزند آوری و نیت خوبی که دارید سبب شده تا لباس اهل بهشت را بر تن کنید . لباس احرام نیز سفید است .

اما خونی که بر روی لباس مشاهده شده چون معلوم نیست که از کدام عضو بوده :

احتمال میرود ، احساس خون دیدن را کرده بودید و در واقع خونی دیده نشده که در این صورت ،استرس ناشی از ذهن شماست و نوعی ترس نهفته از آن .به قرینه اینکه (به همسرتان گفتید بچه سقط شده).

احتمال دوم ، اگرخون دیده شده ، در این صورت کاهش و ضرر و زیان در مال و اموال است .

حاصل آنکه :

شما با قصد و نیت خیری که دارید مورد عنایت خداوند هستید . اما مراقب باشید که خدای ناکرده خطایی در این زمینه انجام ندهید . ترس از اینکه آیا بچه دار می شوید یا خیر بیشتر به شما آسیب می رساند . توکل داشته باشید . اگرخدای ناکرده مشکلی بود از راه صحیح و کارشناسانه حل کنید . به توصیه های نامعقول برخی توجه نکنید .

توصیه می شود :

صدقه برای حفظ سلامتی فراموش نشود . توسل به مادر سادات حضرت زهرا(س)در این ایام داشته باشید. تغذیه بسیار مهم است .

در پناه خداوند باشید .

 

تهرانی
تهرانی
میهمان
پاسخ به  کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
دسامبر 28, 2021 2:05 ب.ظ

سپاسگزارم از خداوند خیردنیا و آخرت را برای شما خواستارم.

Tati
Tati
میهمان
ژانویه 14, 2022 8:54 ق.ظ

سلام خدا قوت خواب دیدم همسرم از من خواستگارکرده و در تدارک بساط عروسی هستیم

احساس در زمان رویا؟
حس خوبی داشتم ومی خواستم خمه چی خوب انجام بسه
وضعیت اشتغال ذهنی؟
درس حکمت و فلسفه و یه بیماری
زمان مشاهده رویا؟
بعد از اذان صبح
وضعیت تأهل
بله
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
سیده هاشمی
پاسخ به  Tati
ژانویه 14, 2022 8:25 ب.ظ

سلام و درود خدا بر شما . ان شاء الله خیر است . برای رویت تعبیر خواب زیبای خود به لینک ذیل مراجعه بفرمائید . متشکرم

https://tabirenab.ir/12496/%D8%AA%D8%B9%D8%A8%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%87%D9%85%D8%B3%D8%B1/

رحمان
رحمان
میهمان
ژانویه 22, 2022 8:34 ق.ظ

سلام خواب دیدم خونه یکی از دوستانم مهمان بودم و دوستم از داخل از داخل یه اتاق خونشون به من می‌گفت پاشو بیا مادرت اینجاست ومنم باورم نمیشد چیز درستی یادم نیست فقط همین مادرم به رحمت خدا رفته تشکر

احساس در زمان رویا؟
خوب
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم فاطمه امینیان
فاطمه امینیان
پاسخ به  رحمان
ژانویه 22, 2022 6:29 ب.ظ
 • سلام علیکم عاقبت شما ختم به خیر
 • تعبیر خواب :
 • ان شاالله خیر است .
 • مادر مرحوم شما مورد رحمت و مغفرت خداوند باشد .
 • روایات زیادی از  آگاه شدن اموات نسبت به حال خانواده خود خبر می دهد . در روایتی “محمد بن مسلم” می‌گوید: به امام صادق (علیه‌السّلام) عرض کردم؟ آیا مردگان را زیارت کنیم؟ فرمود: بله. عرض کردم: آیا وقتی ما به زیارتشان می‌رویم، آنان صدای ما را می‌شنوند؟ فرمود: بله، به خدا سوگند، چنین است، مسلما آنان از آمدن شما خبردار شده و شادمان می‌گردند و با شما انس می‌گیرند.
 • همچنین فرموده اند : هیچ مؤمن و کافری نیست که در هنگام ظهر نزد خانواده‌ی خویش حاضر نگردد. وقتی مؤمن خانواده‌اش را در حال انجام اعمال صالح می‌بیند، خداوند را حمد گوید و وقتی کافر خانواده‌ی خویش را در حال انجام اعمال صالح ببیند، بر آنان غبطه می‌خورد.
 • خصوصا والدین و خاصه مادر که همیشه دلتنگ و نگران فرزندان هستند . مهمان داشتن و مهمانی رفتن از آداب و مستحباتی است که بسیار سفارش شده و با عنوان صله رحم از آن نام برده شده است .
 • شما با صله رحمی که انجام دادید ، ثوابی را نیز متوجه مادر کرده اید . برخی از اعمال باقیات و صالحاتی است که بازخورد آن متوجه اموات نیز خواهد شد .
 • مادر به واسطه این خواب خواستند که شما توجه به صله رحم داشته باشید . از دوستی که در خواب دیدید سراغی بگیرید . اگر کمکی از دست شما برآمد انجام دهید ، شاید به کمک شما ، یا به مصاحبت شما نیاز باشد . و در غیر این صورت دیداری انجام داده و ثوابی به دست خواهید آورد .
 • 
 • به نیت مادر صدقه دهید ، در کارهای خیری که انجام می دهید مادر را هم شریک کنید. اموات نیاز به خیرات دارند .
 • در پناه الطاف خداوندی باشید .   
سارا
سارا
میهمان
مارس 1, 2022 1:23 ب.ظ

سلام وقت بخیر
خواب دیدم به خانه جدیدی نقل مکان کردم (کلا من زیاد خواب میبینم که خانه جدید رفتم )بعد در خانه گفتند مادرم و پدرم مرحوم شده در حالیکه ۲۰ ساله ایشون فوت کرده اما در خواب کسی مایل به برگزاری یک مراسم ختم نبود بعد یه دفعه شروع کردند با پارچه های سورمه ای همه جا رو پوشاندن و عکس مادرم رو زدند منم مرتب به اتاق های خونه جدید سرکشی میکردم

احساس در زمان رویا؟
معمولی
وضعیت اشتغال ذهنی؟
بله
زمان مشاهده رویا؟
قبل اذان صبح
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
سارا
سارا
میهمان
پاسخ به  سارا
مارس 2, 2022 12:07 ب.ظ

سلام وقت بخیر
ببخشید این خواب رو تعبیر میفرمایید؟؟
ممنونم

فاطمه امینیان
پاسخ به  سارا
مارس 3, 2022 12:08 ق.ظ

سلام علیکم دوست عزیز
تعبیر خواب خانه جدید خیر است ان شاالله
برای مشاهده تعبیر خواب به لینک زیرمراجعه کنید

https://tabirenab.ir/?p=13397&preview=true

سیب
سیب
میهمان
آوریل 11, 2022 3:10 ب.ظ

سلام امروز خواب دیدم که همراه با مادرم و لیلا از دوستان مادرم و مادر لیلا داریم از یه راه باریک خاکی از وسط دریا می گذریم و به سمت ساحل میریم لیلا میگفت اگه کسی بیوفته تو آب غرق میشه یه دختر حدودا دو ساله هم داشت که در واقعیت نداره(یه پسر تقریبا همین سنی داره) دخترش افتاد تو دریا کاملا زیر آب بود ولی نهایت عمق آب اون قسمت همقدم خودش بود که دستشو گرفتم آوردمش بیرون نزدیک ساحل که شدیم مادرم و لیلا و دخترش از دریا اومدن بیرون ساحل گل آلود بود مادرشو نمیدونم غرق شد یا نه ولی خودم که می خواستم از اون راه باریک بیام بیرون مابین آب و ساحل گیر کردم هرچی تلاش میکردم نمیتونستم انگار یکی پامو گرفته بود و می کشید با دستم پامو لمس کردم که متوجه شدم دستایی پامو گرفتن و نمی‌ذارن بیام بیرون و بعد از لحظه ای منو به دریا کشیدن و به یه جای ناشناخته(خشکی) بردن و اونجا حضرت خضر رو دیدم بعدش اتفاقایی افتاد که یادم نمیاد. بعدش نمیدونم چطور شد خودمو تو یه سالن ورزشی دیدم فکر کنم جشن بود پسرخالم که تازگی فوت کرده به عنوان خواننده اومد که بخونه (خواننده نیست) میدونستم که فوت شده و برام عجیب بود به چیزی که میخوند گوش دادم که ببینم حلاله یا نه وقتی که دیدم مشکلی نداره گوش دادم

احساس در زمان رویا؟
وقتی کودک تو آب افتاد نگران وقتی پامو گرفتن خنثی و وقتی پیش حضرت خضر رفتم رو درست یادم نیست خوب یا خنثی
وضعیت اشتغال ذهنی؟
شب قبل کمی مشغول بود ولی روز بعد بعد از سحر و نماز نه
زمان مشاهده رویا؟
صبح بعد از طلوع آفتاب فکر کنم ساعت نه یا ده و خورده بود
وضعیت تأهل
مجرد
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
میهمان
پاسخ به  سیب
آوریل 13, 2022 12:13 ق.ظ

سلام علیکم دوست عزیز طاعات قبول

دریا خیر است و برکت . برای تعبیر خواب به لینک زیر مراجعه کنید .

https://tabirenab.ir/?p=13799&preview=true

سیب
سیب
میهمان
پاسخ به  کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
آوریل 13, 2022 11:49 ق.ظ

ممنون از تعبیرتون ولی قسمت مربوط به پسرخالم رو تعبیر نکردید

کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
کارشناس تعبیر خواب فاطمه امینیان
میهمان
پاسخ به  سیب
آوریل 13, 2022 6:31 ب.ظ
 • سلام علیکم خواهرم
 • دلیل تعبیر نکردن قسمت مربوطه عدم ارتباط با قسمت قبلی بوده. چون برای شما قسمت اول مهم بود همون تعبیر شد.
 • اما قسمت دوم که مربوط به پسر خاله بود :
 • الغِناءُ يُنبِتُ النِّفاقَ فِي القَلبِ .
 •  آوازه خوانى نفاق در دل مى روياند.
 •  باید میان صدای نیکو در تلاوت قرآن که زیور، زینت و زیبایی است، و آن چه در مجالس لهو و لعب می‌گذرد، تفاوت باشد
 • خوانندگی مرحوم با توجه به اینکه خواننده نیستند،و چیزی که خوانده شده حلال بوده می تواند حاکی از مقام و منزلت ایشان باشد .اما به نظرمی رسیده که در این باره تردید داشتید . و با توجه به تعبیر قسمت قبل که گفته شد زود قضاوت نکنید و به ظواهر امر اکتفا نکرده احتمالا در مورد ایشان هم همین حالت را داشته اید .
 • خواندن اشعار ویا مطالب حلال از جانب ایشان مؤید این مطلب است . خیراتی به نیت مرحوم داشته باشید.
فهیمه
فهیمه
میهمان
می 1, 2022 5:19 ق.ظ

با سلام خواب میدیدم من و مادر شوهرم در جایی بودیم یکی از همسایه هامون ک فوت کردن با تبسم و گشاده رویی اومدن در گوشم گفتن اومدم خبر مرگت رو بهت بدم و یادم نیست ک بهم گفتن یک هفته ی دیگر یا نه ولی من این برداشت را داشتم از صحبتشون و حس میکردم ک یک هفته ی دیگر هست و داشتم محاسبه میکردم و به همسرم میگفتم خب یک هفته ی دیگه میشه یک روز بعد از نیمه ی شعبان و روز یکشنبه میشه . و پیش خودم میگفتم انقدر امام زمان عح را دوست دارم ک مرگم هم در تاریخ تولد امتم زمان افتاده ولی ازین ناراحت بودم که ای کاش روز جمعه دفن میشدم .

زمان مشاهده رویا؟
اوایل ماه رجب ل
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
كارشناس تعبیر خواب، مبصری
پاسخ به  فهیمه
می 2, 2022 10:52 ب.ظ

سلام درود خدابرشما
طاعاتتون مورد قبول حق
عیدتان مبارک 
خوابتان خیر است ان شاءالله.
خواهربزرگوارم خواب برای ما حجت نیست. وگاهی رویاهای ما نشات گرفته ازمشغولیت ها و درگیری های ذهنی ما است.
دوست داشتن امام زمان عج نشانه محبت شماست، شما محب اهل بیت هستید وحس زیبای شما به قطب عالم امکان، نشانه ولایت پذیری وتبعیت ازامام عصر عج است. وتوجه خاص شما به تاریخ ولادت حضرت بیانگر اعتقاد وایمان راسخ شماست.
دوست گرامی اصلا نگران نباشید. رویاهای ما گاه بشارت است وگاه انذار، اما اززمان مرگ ما فقط
پروردگارعالمیان اگاه است ،و ما بادادن صدقه وانجام حسنات میتوانیم مرگ غیر حتمی رابه تاخیر بیندازیم، درکلام الهی دونوع اجل بیان شده ، اجل معلق و اجل مسمی:
“اَجَل مُعَلََّقْ زمان نامعين و تغییرپذیر مرگ انسان است که در مقابل اجل مُسَمّیٰ (زمان حتمی مرگ انسان) قرار دارد. علامه طباطبایی می فرمایند: اجل معلق، زمان مرگ هر فرد براساس شرایط بدنی اوست که ممکن است براثر عوامل خارجی، زودتر یا با تأخیر صورت گیرد.
مفسران ذیل آیاتی از قرآن (ثُمَّ قَضىَ أَجَلًا وَ أَجَلٌ مُّسَمًّى عِندَهُ) سوره انعام به بررسی اجل معلق و اجل مسمی پرداخته‌اند.
تمام حوادث عالم، از جمله اجل انسان، در لوحى به نام «لوح محفوظ» ثبت و ضبط مى شود; به طور مثال مرگ انسان ها و انتهاى عمر آنها با تمام مقدمات و خصوصياتى كه در تحقق اجلِ آنها دخالت دارند، مانند مكان، زمان و حالات فرد و ديگر ويژگى ها در همين لوح محفوظ ثبت مى شوند و هر آنچه در لوح محفوظ ثبت شد تغيير نمى پذيرد. و از لحاظ زمانى هيچ تأخيرى در تحقق آن پديد نمى آيد.
قرآن درباره ى عدم تأخير اجل انسان ها مى فرمايد:
(وَ لَنْ يُؤَخِّرَ اللّهُ نَفْساً إِذا جاءَ أَجَلُها) و خدا هرگز اجل كسى را از وقتش كه فرا رسد مؤخر نيفكند.
اجلى كه در لوح محفوظ ثبت مى شود، همان اجلى است كه به قضاى الهى ختم مى شود.
بر اساس آموزه‌های اسلامی، اموری همچون صدقه، صله‌رحم، خوش‌رفتاری با همسایگان، ترک گناه و زیارت امام حسین (ع) مرگ انسان( اجل غیرحتمی) را به تأخیر می‌اندازند. در مقابل، انجام کارهایی همچون ارتکاب زنا، آزار پدر و مادر، قسم دروغ، قطع ارتباط با خویشاوندان باعث کوتاه‌شدن عمر 
می شوند.
بادادن صدقه دفع خطر احتمالی بنمایید .
وان شاءالله باتوسل به امام مهربانیها وجلب رحمت الهی مشمول دعای خیر حضرت حجت عج باشیدhttps://s.w.org/images/core/emoji/13.1.0/svg/1f932.svg⚘
# مبصّری
 

فاطمه
فاطمه
میهمان
پاسخ به  كارشناس تعبیر خواب، مبصری
ژوئن 3, 2022 12:58 ق.ظ

باسلام وقتتون بخیر، من خواب دیدم سرفه کردم یه حالت جنین خوک ویه چیزی مثل مثل غده از حلقم اومد بیرون ممنونم تعبیرش بفرمایید

كارشناس تعبیر خواب، مبصری
پاسخ به  فاطمه
ژوئن 3, 2022 5:42 ب.ظ

سلام رحمت وبرکات خدابرشما
ان شاءالله که خیراست.
خواهرم رویا می تواند انذارونیز بشارتی برای شما باشد . 
درکلام سراسر نورالهی قران کریم اشاره به گوشت خوک شده وحرمت استفاده ازان نیز بیان شده است.
خوک یک حیوان گوشت خوارِ علف خوار (همه چیزخوار) است که ویژگی های حیوانات گوشت خوار و علف خوار را یک جا دارد. تولید مثل این حیوان بسیار سریع و پرتعداد است.
 گوشت وشیر خوکی که در خشکی زندگی می کند، نجس و خوردن آن حرام است.
ـ اگر خوک از ظرفی، چیز روانی بخورد یا آن را بلیسد، باید آن ظرف را با آب، هفت مرتبه بشویند یا خاک مال کنند.
ـ خرید و فروش خوک جایز نیست.
ـ حیوانات حرام گوشتی مثل شیر و گرگ اگر ذبح شرعی شوند، بدن آنها پاک است به خلاف خوک که نجاست ذاتی دارد و هرگز پاک نمی شود (امام خمینی، تحریرالوسیله، 1/110؛ 3/219).
بر اساس متن کتاب مقدس موجود، در شریعت حضرت موسی علیه السلام وعیسی علیه السلام خوک، نجس و خوردن گوشت آن، حرام وگناه محسوب می شود . از این رو، حرمت گوشت خوک سابقه چند هزار ساله دارد. هر چند در عصر حاضر به این ممنوعیت وقعی نمی نهند و پیروان این ادیان از مصرف آن پرهیز نمی کنند.
در چهار آیه از قران کریم به حرمت آن تصریح شده است:
.إِنَّما حَرَّمَ عَلَیکمُ الْمَیتَه وَ الدَّمَ وَ لَحْمَ الْخِنْزیرِ (بقره/173؛ نحل/115)؛ «(خدا)تنها (خوردن) مردار و خون و گوشت خوک و آنچه [به هنگام سربریدن، نام] غیر خدا بر آن بانگ زده شده را بر شما حرام کرده است».
.حُرِّمَتْ عَلَیکمُ الْمَیتَه وَ الدَّمُ وَ لَحْمُ الْخِنْزیرِ (مائده/3)؛ «بر شما حرام شده است: (خوردن) مردار و خون و گوشت خوک».
.قُلْ لا أَجِدُ فی ما أُوحِی إِلَی مُحَرَّماً عَلی طاعِمٍ یطْعَمُهُ إِلاَّ أَنْ یکونَ مَیتَه أَوْ دَماً مَسْفُوحاً أَوْ لَحْمَ خِنزیرٍ فَإِنَّهُ رِجْسٌ أَوْ فِسْقاً أُهِلَّ لِغَیرِ اللَّهِ بِهِ فَمَنِ اضْطُرَّ غَیرَ باغٍ وَ لا عادٍ فَإِنَّ رَبَّک غَفُورٌ رَحیمٌ (انعام/145)؛ «بگو: در آنچه به سوی من وحی شده، هیچ (غذای) حرامی بر خورنده ای که آن را می خورد، نمی یابم؛ جز اینکه مرداری باشد یا خونِ ریخته شده، یا گوشت خوک، چرا که این(ها) پلید است، یا (حیوانی که) از روی نافرمانی، [به هنگام سر بریدن، نامِ] غیر خدا بر آن بانگ زده شده است. و[لی] کسی که ناچار شود، در صورتی که ستمگر و متجاوز نباشد، پس (گناهی بر او نیست چرا)؛ که پروردگارت، بسیار آمرزنده [و] مهرورز است.
آیه اخیر با اشاره به یکی از حکمت های حرام بودن گوشت خوک، آن را رجس می شمارد. یعنی هر چه انسان نسبت به آن کراهت دارد و هر چه ناخوشایند است و طبع انسان پذیرای آن نباشد، رجس است. به عنوان نمونه، شراب خواری گرچه از دیدگاه عقل و شرع، نامطلوب است، از نظر طبع انسان خوشایند است، ولی خوردن گوشت مردار از دیدگاه هر سه عقل وشرع وطبع، نامطلوب است (راغب اصفهانی، مفردات، ماده رجس).
واژه خبیث نیز معنایی نزدیک به رجس دارد و قرآن کریم در وصف همه محرمات شرعی از آن استفاده کرده است:
یحِلُّ لَهُمُ الطَّیباتِ وَ یحَرِّمُ عَلَیهِمُ الْخَبائِثَ (اعراف/157)؛ «و برایشان [خوارکی های] پاکیزه را حلال می شمرد و پلیدی ها را بر آنان حرام می کند».
خبائث و پلیدی نیز گاهی ظاهری است مانند مردار و خون که هر انسانی از خوردن آن کراهت دارد و گاهی باطنی است مانند قربانی برای بت ها (مکارم شیرازی، تفسیر نمونه، 1/582).
واحتمالا شما ناخواسته درگیر عملی حرام شده اید که میتوانداشاره به مالی باشد که وارد زندگی شما شده ویا عملی حرام مانند غیبت ویاتهمت زدن و… باشد .البته با سرفه کردن وپرتاب این جنین واین غده ( گوشت حرام خوک ویا عمل ورذیله ای ناپسند وحرام) به خارج ازدهان راه گریزی برای شمابازشده، وخداوند توفیق توبه وبازگشت رابرای شما فراهم نموده وبا پرتاب این غده بیماری گونه
راه نجات شما مهیا شده است .
توصیه میشود 
صدقه دهید تا ازالطاف خداوندی بهرمند شده وبا استغفارجبران مافات نمایید زیرا هرچه بوده ریشه در درون شما دوانده اما الحمدالله به لطف پروردگار راه خروج ورهائی ازان برای شما هموارشده .توجه وعنایات خاص خداوند شامل حال شما شده است.ورستن ازاین رنج وغم برای شما حاصل شده است.
درصورت امکان ذبح قربانی درحد خروس داشته باشید.
درحدیث قدسی به این نکته بسیار لطیف به زیبایی اشاره می کند
(مَن تَقَرَّبَ إلَیَّ شِبرا” تَقَرَّبـتُ إلَیهِ ذِرَاعا” وَ مَن تَقَرَّبَ إلَیَّ ذِرَاعا” تَقَرَّبتُ إِلَبهِ بَاعا” وَ من أَتَانِی مَشیا” أَتَیتُهُ هَروَلَهً) .
هر کسی یک وجب به من نزدیک شود، من یک ذراع(از آرنج تا نوک انگشتان برابر با سه وجب)به او نزدیک می شوم و هر کس یک ذراع به من نزدیک شود، من یک باع (به اندازه گشودن دو دست) به او نزدیک می شوم و هر کس آهسته [و معمول]به سوی من آید، من با هروله (حالتی بین دویدن وراه رفتن) به سوی او می ایم.https://s.w.org/images/core/emoji/13.1.0/svg/1f33a.svg
همواره دراغوش خداوند باشید.
مبصّری

ساناز
ساناز
میهمان
ژوئن 24, 2022 7:13 ب.ظ

به نام خدا سلام
خواب دیدم یک خانه بزرگ که با چوب ساخته شده بود در جنگل سرسبز و خانه برای یک پادشاه بود . دیدم که تمام آهای خانه از خانه فرار می‌کردند .یک دختر دیدم که دو بخونه دستش بود وسایل خودش بودند انگار دردست داشت و فرار میکرد و از بخچه چندتا سکه بیرون افتاد و رفت سوار یک ماشین شد و راننده آن ماشین همان شاه آن خانه بود و پیش خدمت دختر هم سوار ماشین شدم و رفتم….و یکدفعه جلوی ماشین یک دره بسیار عمیق بود که دو تایر جلو ماشین روی در بود و دو تایر عقب ماشین روی زمین بود همین طور ثابت بود ماشین . سقوط ماشین رو ندیدم در خواب. تشکر از وقتی که برای من می‌گذارید.

احساس در زمان رویا؟
نداشتم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
نماز حاجات خوانده بودم
زمان مشاهده رویا؟
قبل از اذان صبح
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
سیده هاشمی
پاسخ به  ساناز
ژوئن 25, 2022 9:40 ب.ظ

سلام و رحمت خدا بر شما . ان شاء الله خیر است. 
دیدن جنگل در خواب با توجه به روایت منسوب به امام صادق ع چهار معنی دارد :
 زن بیابانی ، کنیز و خدمتکار جوان ، منفعت و سود ، غم و ناراحتی است.

پادشاهی، سلطنت و فرمانروایی کردن است. 
 و گاه در معنایِ مجازیِ صاحب اختیار، دارای تسلط، مالک یک چیز نیز کاربرد دارد. 
پادشاه را به سبب توان برتر و قدرت غلبه او بر دیگران، سلطان می‌گویند. 

حال پادشاه میتواند سلطه ای زیبا و مطلوب داشته باشد و یا تسلطی مذموم و ناعادلانه که موجب اذیت رعایا و زیر دستان شود . 

 تعبیر رویا ی شما 

دو احتمال برای تعبیر رویای شما با توجه به حالات و روحیاتتان در عالم واقع متصور است که شما بزرگوار مصداق آن را تطبیق دهید . 

۱-احتمالا درعالم واقع با منفعت و سودی در کار و کسب و یا سود معنوی روبرو میشوید( جنگل سرسبز )  ولی افرادی در اطرافتان هستند که با سلطه ای نامطلوب موجب آزار و اذیت رعیت خود شده به طوری که اگر از حال زیر دستان جویا شوید آنان از او و مدیریت و سلطه اش فراری اند و در این مسیر گاه مایملک و دارائی هاشون رو نیز از دست میدهند و و آن فرد آنان را در مسیر پرتگاه و سقوط قرار میدهد . 
این رویا هشداری به شماست که برای کار و یا شغل یا همکاری در زمینه‌ای دیگر که خود بدان واقفید و با آن مواجهید تامل و مشورت کرده و با بینشی درست اقدام به همکاری کنید و یا آن فرد را با تذکری خداپسندانه هدایت کنید .

۲- قلب خانه خدا و حرم الله است و باید طاهر باشد.قلب محل آمد و شد ملائکة الله و اولیاء الله است. 

در روایت است که القلب حرم الله و لا تسکنوا فی حرم الله غیرالله .قلب حرم الهی است پس غیرخدا را در آن راه ندهید . 
به نظر می‌آید شاید در خانه قلبتان کسی و یا باورها و عقائد و اخلاقیاتی حکم فرماست که مطلوب نبوده و موجب رنجش و ناراحتی اطرافیان و خانواده و در نهایت خودتان میشود .
 مثلا صفت خود برتر بینی و یا لجاجت در امور و یا تحکم کردن به ناحق میتواند از این نمونه باشد .
گاه اطرافیان دوست دارند از این وضع رهایی یابند با اینکه حتی چیزهای ارزشمندی را نیز از دست می‌دهند. 
ولی شما به دلیل جایگاه مدیرتی و قدرت و تسلطی که دارید فرمان ماشین زندگی و کسب روزی را در دست گرفته و موجب میشوید که هول و هراسی را در زندگی ایجاد کرده و آن را در مسیر سقوط قرار دهید .
ماشین در رویا تا مرز سقوط رفت اما ایستاد. 
الحمد لله که خدا با شما یار است و اگر حالات شما مصداق این امر است تا دیر نشده توجه کنید نعماتی به شما روی میآورد که اگر توجه نکنید آنها را از دست میدهید . اگر سلطان خانه قلب شما راه و سخن حق باشد و با محبت دل ها را تسخیر کنید سلطنتی زیبا و دوست داشتنی را به نمایش می‌گذارید که همه خواهان شما هستند . 

توصیه می‌شود 

صدقه داده و با استغفار و توبه و توکل و توسل به اهل بیت ع سکان امورتان را به خدا بسپارید تا موانع اجابت دعا را بر طرف کنید تا از نعمات مادی و معنوی که خدا در مسیر زندگیتان می‌گذارد بهره برید و حاجتی که دارید نیز به اجابت برسد . 

ان شاء الله در پناه حق از جمیع بلیات مصون باشید https://s.w.org/images/core/emoji/13.1.0/svg/1f64f.svg

هانیه
هانیه
میهمان
ژوئن 29, 2022 3:19 ب.ظ

یکی رو دوست دارم که الان با شخص دیگری تو رابطس ولی از این بابت خوشحال نیست و اون خانم رو دوست نداره و میخواد جدا بشه . خواب دیدم این آقا کنار همون خانم نشسته و اون خانم با خوشحالی از خودشون دوتا داره فیلم میگیره و من این فیلم رو دارم میبینم. اون خانم خوشحال بود و دوربین رو برد جلوی آقایی که دوسش دارم. اون آقا یه نگاه به دوربین انداخت و اول لبخند ارومی زد ولی بعد لبخندش بیشتر شد و دندوناش پیدا شدن. حس غم شدیدی نداشتم از دیدن این دو نفر کنارهم ولی یکمی دلگیر شدم توی خواب. راستی اون آقا اولش که به دوربین نگاه انداخت جوان بود ولی کم کم صورت و موهاش پیر شد یک چهره عجیبی پیدا کرد. ممنون میشم بگید تعبیرش چیه؟

احساس در زمان رویا؟
تقریباً خنثی بودم ولی یکمی احساس غم و دلگیری هم داشتم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
پر از فکر
زمان مشاهده رویا؟
بعد از طلوع آفتاب
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
سیده هاشمی
پاسخ به  هانیه
ژوئن 30, 2022 11:11 ق.ظ

سلام خدا بر شما
ان شاء‌الله خیر است . 

دخترم غالبا رویاهایی که ناشی از فکر و خیال در رابطه با موضوع خاصی است تعبیر ندارد و به دلیل افکاری است که در ضمیر ناخودآگاه قرار گرفته در قالب تمثیلهایی بروز و ظهور دارد . 

به عبارت دیگر به دلیل اینکه شما به آقای مورد نظر علاقه مند هستید و شاید به طور مستمر ویا اغلب اوقات به او فکر می‌کنید و نیز نگران جدایی و از دست دادن ایشان هستید همه این موارد در ضمیرناخودآگاه شما ثبت می‌شود واین‌گونه خواب هایی رو میبینید . 

اما در مواردی تعبیری را برایش میتوان ذکر کرد . 
در این صورت رویای شما رو با توجه به روایات و آیات الهی می‌توان این‌گونه تعبیر کرد :

قرآن کریم به دلائل مختلف از دوستي بين دختر و پسر و روابط فیمابین نهي کرده است چرا که عفت و پاکی عمومي جامعه با اينگونه روابط آسيب جدي مي بيند، پايه هاي ازدواج و خانواده سست مي شود و مشکلات اخلاقی و روحی زیادی رو براي دختر و پسر و جامعه در پی دارد.

نيازهاى عاطفى و غرايز ديگر در ايام جوانى، آدمى را به سوى «دوست داشتن و عشق ورزيدن» سوق مى‌دهد كه البته اين يك امر طبيعى و غريزى است و كمتر مى‌توان راهى براى گريز از آن پيدا كرد. آنچه در اين مقوله اهميت دارد، كنترل عقلايى بر احساسات و پرهيز از مخاطراتى است كه ممكن است فرد را به گرفتارى‌هاى مختلف روحى و جسمى دچار سازد

 «دوست داشتن و عشق ورزيدن» اگر از مسير مشخص و صحيحی که خالق یکتا معین کرده است استيفا نشود، ممكن است عوارض نامطلوبى را براى انسان ايجاد كند. 

می‌دانیم که جاذبه بين دو جنس مخالف بسيار فراوان است؛ مخصوصا در سنين جوانى، كه اين جاذبه و حساسيت در اوج خود مى‌باشد، در نتيجه هر چند جوان بخواهد رعايت مسايل شرعى و عرفى را در دوستى با جنس مخالف بنمايد، اما گاه در برخی از انسان ها تمايلات نفسى و وسوسه‌هاى شيطانى او را گرفتار خطرهاى بزرگ میکند.  

به همين جهت عقل اقتضا مى‌كند انسان خود دار بوده ودر معرض این خطرات قرار نگیرد . 
 قران در آیه 25 سوره نساء و ۵ مائده افراد را از این رابطه ها و دوستی ها نهی میکند.

اثرات گناه در زندگی دنیا و آخرت بسیار است ازجمله : 
 امام صادق (ع) می فرماید:«و ما انعم اللّه علی عبد نعمة فسلبها ایاه حتی یذنب ذنباً یستحق بذلک السَّلب؛ خداوند نعمتی به بنده‌ای نداده تا از او بگیرد،جز آنکه گناهی انجام دهد که به سبب آن، نعمت از او گرفته شود».

حضرت علی(ع) می‌فرماید:«و من لم یعدل نفسه عن الشّهوات خاض فی الحسرات و سبح فیها؛ کسی که خود را از شهوات سرزنش نکند در دریای حسرت و اندوه در افتد و در آنها دست و پا زند»

امیرالمؤمنین ع می فرمود: تو که اعمال رسواکننده مرتکب شده اى خنده دندان نما مکن و کسی که گناهانى کرده، از بلاى شبگیر و پیش آمد ناگهانى نباید ایمن باشد.

امام صادق ع «إِنَّ الْعَبْدَ لَیذْنِبُ الذَّنْبَ فَیزْوَى عَنْهُ الرِّزْقُ»؛ امام باقر علیه السلام فرمود: همانا بنده مرتکب گناه می شود و روزى از او برکنار می گردد. 

تعبیر رویا

این رویا تذکر و هشداری ازجانب خدای مهربان بر شماست . 
فردی که به او علاقه مندید به نظر می‌آید در ارتباطهای گوناگونی با جنس مخالف قرار میگیرد و صدمات زیادی را هم برای خود و هم برای طرف مقابلش ایجاد میکند . 

گناهان موجب میشوند که نعمات انسان ازاو گرفته شود .

سرمستی ظاهری ایشان در عین ابتلا به روابط نادرست دال بر سنت امهال الهی است .
بدین معنا که خدا به برخی از افراد که از انجام امور ناپسند ابایی ندارند مهلت میدهد واو سرمست و خندان است ولی خدایی نکرده نعمت های ارزشمند زندگی رااز دست می‌دهد و گاه جای جبران نمی‌ماند و ..
 
 پیر شدن و طبعا تغییر نامطلوب چهره ایشان نمادو سمبلی از بدل شدن نعمت نشاط و شادابی و قوت و قدرت جوانی به کسالت و ناتوانی و … پیری است . 
و خدای مهربان شما را دوست دارد که درقالب رویایی حقیقت این ماجرا را به شما نشان داد تا پند بگیرید و از دلبستگی با ایشان و یا ازاین قبیل امور پرهیز کنید . فردی که هر زمان به دلیل تبعیت از هوای نفسش با کسی است شایسته رفاقت و عشق نیست. 
عشق به معنای واقعی پاک و مطهر و بر مبنای صداقت است که همه این معانی در انسان با ایمان که حدود خدا را رعایت میکند تجلی دارد .

این گونه ارتباطات نادرست که متاسفانه در جامعه دیده میشود موجب بیماریهای روحی و جسمی شده وحسرت و اندوه به بار می‌آوردو فرصت های ناب زندگی را می‌رباید و به عبارتی دیگر رزق و روزی مادی و معنوی انسان را کم رنگ میکند . 
الحمد لله که شما در رویا حس غم شدیدی نداشتید لذا به یاری خدا از این جریان به سلامت عبور میکنید واگر تقوا پیشه کنید خدا برایتان به زیبایی جبران و عشقی پاک وماندگار را به قلب نازینتان می‌چشاند .

توصیه میشود 
 تقوای الهی را رعایت کنید. با توکل به خدا از ارتباط گرفتن ، بدون قصد ازدواج پرهیز کنید.  
برای ازدواج ازراههای درستی پیروی کنید .از مشاوران با ایمان و متخصص راهنمایی گرفته تا هم ازدواجی موفق که رزقی کریم است نصیبتان شود و هم از آسیبهای جدی دوستیهای نادرست در امان باشید . هر زمان در رحمت و بازگشت به سوی خدا باز است . با توبه واستغفار رحمت الهی را جلب کرده و عشق او را در دل که خانه اوست زنده کنید و از نعمات پایدارو بی کرانش در زندگی بهره مند شوید .
سعادت و خوشبختی دخترم آرزوی من است .🌸🌷
التماس‌دعا🤲

 

شمس
شمس
میهمان
جولای 1, 2022 5:49 ب.ظ

سلام خواب دیدم به همسرم گفتم بیا نزدیکی بکنیم وهمسرم به من گفت من عادتم من گفتم اشکالی ندارد اگه اشتباه نکنم شب بود از روی خودش پتو رو برداشت بعد من چشمم افتاد به بدنش خیلی شدید خون میومد ممنون خیلی ناراحت شدم از تعبیر شما

احساس در زمان رویا؟
خیلی بد
زمان مشاهده رویا؟
3/4بامداد
وضعیت تأهل
متاهل
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
کاربران ناشناس
کاربران ناشناس
میهمان
پاسخ به  شمس
جولای 3, 2022 6:10 ب.ظ

سلام علیکم خدا قوت
ان شاء الله خیر باشد

خون در این حالت از نجاستهای لازم الاجتناب است.
«ویسـلونک عن المحیض قل هو اذی فاعتزلوا النساء فی المحیض ولا تقربوهن حتی یطهرن فاذا تطهرن فاتوهن من حیث امرکم الله…؛[۱]و سؤال کنند تو را از عادت شدن زنان، بگو: آن رنجی است (برای زنان) در آن حال از مباشرت آنان دوری کنید و با آنان نزدیکی نکنید تا آنکه پاک شوند، چون خود را پاک کردند از آنجا که خدا دستور داده به آنها نزدیک شوید، که همانا خدا آنان را که پیوسته به درگاهش توبه کنند و هم پاکیزگان دور از هر آلایش را دوست می‌دارد.»

زیرا روابط در چنین حالتی علاوه بر این که سخت و تنفّرآور است، ضررهای بسیار دارد که دانش پزشکی امروز آن را ثابت کرده، چون طبیعت زن در حال حیض، در حال پاک کردن رَحِم و آماده کردن آن برای حامله شدن است و آمیزش در این در حالت، این عمل را مختل می‌سازد.
و نیز احتمال عقیم شدن مرد و زن را در پی دارد؛‌ هم‌چنین ایجاد یک محیط مساعد برای پرورش میکرب و بیماری‌های آمیزشی مانند سفلیس و سوزاک؛پزشکان نیز آمیزش را در این حالت ممنوع کرده‌اند.

طبیعتاً زنانی که در این حالت قرار می‌گیرند به لحاظ جسمی و روحی دچار مشکلاتی می‌شوند، و روشن است کسی که در این نوع مشکلات و دردها صبر داشته باشد به‌مانند دیگر انسان‌ها که در برابر سایر مشکلات و مصائب صبر پیشه کرده‌اند، اجر و پاداشی بسیار است .

به نظر می‌آید که گاه در شرایطی که همسرتان در رنج و عذابی است و در زندگی با مشکلاتی ( چه در مورد مسئله ذکر شده و یا مشکلات طبیعی دیگرزندگی ) مواجه میشود که لازم است رعایت حالش شود و گاه شماملاحظه ایشان را نداشته و شرایطی را به ایشان تحمیل میکنید .
و گاه نیز حقیقت درد و رنج را متوجه میشوید .  
وقتی کسی از اعضای خانواده مریض میشود و کسالت دارد چه خوب است که دیگران خصوصا همسرش او را درک کند و بیش از طاقتش بر اوتحمیلی نکند ورعایت حدود الهی را داشته باشد . 
شما نیز متوجه مشکلات فکری و روحی و جسمی ایشان در عالم‌ واقع میشوید و با مدارا از آن گذر میکنید . 
احتمالاخطر یک بیماری در کمین شماست که با صدقه و استغفار آن را دور کنید .‌
شاید گناهی که به نظرتان خیلی عقوبتی ندارد ولی پیامدهای بدی دارد در جلوی راهتان قرار می‌گیرد ان شاء الله توجه داشته و از آن پرهیز کنید .

آخرین ویرایش 3 ماه قبل توسط کارشناس تعبیر خواب مریم مشایخی
Yas
Yas
میهمان
جولای 5, 2022 11:34 ق.ظ

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت معبرین سایت

خواب می دیدم با خانواده به سفری در مکانی کوهستانی رفتیم.بعد از اقامت در اتاق برای ناهار رفتیم.سر میز مشغول غذا خوردن بودیم که آقا ‌ و خانم مسن غریبه ای اومدن نشستن.خیلی دوستانه برخورد میکردن وآقای مسن گفت اون دبه بزرگ کنار میز رو ببینین توش پرگوشت تازه است ومیتونیم باهم بریم در تراس منقل هست براتون کباب کنم و همه استقبال کردن.دیدم کنار انجا سوپر مارکتی هست و درقسمت ارایشی میگشتم.ناگهانی خواستگار سابقم دیدم واومد جلو.دستش کرمی بود وگفت من برای تو خریده بودم اگه با من ازدواج کردی مال تو بود(من واین آقا یکسال پیش تا نزدیک عقد پیش رفتیم وبه دلایلی نشد) ورفت.در راه برگشت بقیه رفتن و من تنها بودم که ایشان امد جلو وباهم قدم زدیم

احساس در زمان رویا؟
خوب
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
مریم جلالی مشایخی
پاسخ به  Yas
جولای 7, 2022 10:37 ب.ظ

سلام خدا وفزشتگان بر شما دختر خوب

ان شاءالله خیر است

کوهستان تعابیر مختلفی دارد، یکی از تعابیر آن به معنی استقامت وپایداری است . تعبیر دیگر آن معمولا به آرزوهای بزرگ بر می گردد.

در جایی هم تعبیر به فرد بزرگی است که دست یافتن به او سخت است.

در بین غذاها کباب غذای لذید و پر انرژی است ، که در روایت هم داریم که ائمه برای برطرف کردن رنگ زردی افراد توصیه می کردند.

حضرت امام جعفر صادق فرمايد: تعبیر خوردن گوشت جانوران درخواب بر چهار وجه است.

مال.ميراث. توانگری.مصيبت ديدن.

گوشت هر جانوری که حلال بود، دلیل بر مال حلال است و آن چه گوشت آن حرام بود. مال حرام است.

تعبیر:

دختر خوبم ، همان طور که گفتید شما ظاهرا خواستگار خوبی را از دست داده اید که فرد مومنی بوده. ولی نگران نباشید ان شاءالله فرصتهای بهتری برایتان پیش می آید.

سعی کنید ، فرصتهای بعدی را به راحتی از دست ندهید. احتنالا از این قضیه ناراحت هستید و دنبال راهی برای حل مشکل هستید.

از شواهد این خواب برمی آید که شما باز هم فرصتی بدست می آورید، ولی دقت کنید که اشتباه گذشته تکرار نشود. با دوستان خوب مشورت کنید.

بعضی وقتها فرصتی برای جبران نیست.

احتمالا در آینده ای نزدیک موردی برای ازدواج پیش می آید که تنها خودتان باید تصمیم بگیرید. پس بیشتر دقت کنید واز خدا وند مهربان کمک بگیرید. به اهل بیت متوسل شوید واز مشکلات وسختیها نترسید.

یک احتمال دیگر هم اینکه سفر تعبیر به رزق وسلامتی است و شما توسط فردی بزرگ و یا کار بزرگی پشتیبانی می شوید. یا پیشنهاداتی به شما می شود که نتیجه آن رزق وروزی خوبی است.

با امید به خداوند جلو روید. در همه حال استعفار و صدقه را فراموش نکنید

[۲۲:

محمد
محمد
میهمان
جولای 24, 2022 12:36 ب.ظ

سلام خوبین مادر من یه خواب عجیبی دیده میگه خواب دیدم در یه جایی بودیم نزدیک یک کوه بودیم بیشتر فامیل بودن اقای خامنه بودن و مادرم میگفت قربون صدقه ایشون میرفتیم و براشون دعا میکردیم و ایشون تشکر میکرد بعد دیدن از سمت کوه 3 نفر با لباس سفید و ریش سفید روی هوا قدم میزدن از بالاس سر ما امدن رد شدن و یکی از اونا یه نگاهی با لبخند به مادر میکنه و رد میشن و مادر من میگفت تعجب کرده بودیم این 3 نفر چطوری روی هوا حرکت میکنن

انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
فاطمه امینیان
پاسخ به  محمد
جولای 24, 2022 7:41 ب.ظ

سلام و دورود خداوند بر شما

تعبیر خواب :

خیر و سعادتی است دیدن سیدی بزرگوار همچون مقام معظم رهبری .

ایمان و ارادت خاص شما به اهل بیت (ع) سبب شده تا آیت الله خامنه ای را به عنوان فردی که از طرف اهل بیت (ع) سیادت دارند ببینید . دیدن ایشان مژده ای است بر حاجت روائی .

کوه نمادی از عظمت سادات است و حاجات بلندی که دارید . المومن کالجبل الراسخ  

لباس سفید ، از لیاسهای اهل بهشت و معرفتند . می توانند ارواح مؤمنه ای باشند که نظارگر شمایند و برایتان دعا می کنند .

و هم ملائکی که مأمور به رسیدگی به امور شما هستند باشند . در هر حال لبخند رضایت به مادر داشته اند . در قرآن کریم موارد مختلفی از کاربرد عدد سه آمده و بستگی به احوالات و شرایط حال مادر تعبیر می شود .

اما به طور کلی لبخندی که داشتند نشانه خوبی است . ان شاالله به زودی حاجت روا می شوند . اما باید توجه داشته باشید که در صورت تغییر شرایط تعبیر نیز متفاوت خواهد شد . در نظر داشته باشید دعای مادر بسیار مجرب است .

حتما مادر حاجاتی برای فرزندان دارند که ان شاالله برآورده خواهد شد . توسل به اهل بیت (ع) داشته باشید و بر این یقین استوار .در پناه حضرت زهرا (س) باشید .

Tara
Tara
میهمان
آگوست 9, 2022 12:11 ب.ظ

سلام خسته نباشید
دیشب خواب میدیدم پدر مادرم میخوان برام یه واحد اپارتمان نوساز بخرن و دنبال نوشتن قرارداد بودن.آپارتمان نقلی ولی روشن و خوش ساختی میدیدم. ‌به دو دوست قدیمیم که باهاشون ارتباطی هم ندارم گفتم و انها هم قرار شد دو واحد باقی مانده رو بگیرن. نفهمیدم چرا ولی فامیلهامون رو میدیدم که همه اومده بودن و دورهم جمع شده بودن با ماشیناشون وسط خیابون.حتی یکیشون به من آب داد.بعدش دیدم مجدد دانشگاه قبول شدم و رفتم نشستم سر کلاس.معلم بداخلاقی بود وهمش میگفت امتحان میگیرم.من و یه خانم ناشناسی باهم رفتیم درس بخونیم.کمی دیر به امتحان رسیدیم و من به سختی با کلی استرس صندلی پیدا کردم.نشستم دیدم کنار دستیم میگه با خودکار سبز باید جواب بدی.دیدم خودکار سبز دارم و به شدت خوشحال شدم

زمان مشاهده رویا؟
حین اذان صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم سهیلا مُبصّری, خانم فاطمه امینیان
سیده هاشمی
پاسخ به  Tara
آگوست 10, 2022 12:30 ق.ظ

معبر : کارشناس تعبیر خواب خانم مبصری
سلام علیکم
خیراست ان شاءالله
عزاداری هاتون قبول اعظم الله اجورنا واجورکم بمصابنا بالحسین ع
خانه محل امنیت وارامش وجان پناه وپناهگاه هرفرداست ،خانه نوساز مزیت هایی دارد، مخصوصا اگرازخرید ان احساس رضایت داشته باشید ، معمولا ارامشی توام با شور وشعف به همراه دارد، واین امنیت وارامش درپرتوی حمایت وکارگردانی ومدیریت والدین شما حاصل خواهدشد،

به این امرتوجه نمایید اگر قصد دارید درکاری ورود کنید ویا به امید خدا شرایط وزمینه ازدواج برای شما مهیا شده است ، قطعا باید دراین امر از راهنماییها و مشورت های والدین خود بهره بجویید، که انچه پیر( دنیا دیده وباتجربه) درخشت خام بیند جوان دراینه نبیند ،گهر وجود پدر ومادر وتوصیه ها وتجربه های انها بسیارگرانبهاست ،باتحقیق وجستجو بهترین انتخاب راداشته باشید،

رویای دادن امتحان معمولا ازمواردی است که درضمیرناخوداگاه ما بصورت رویانمود میکند وهمه بارها وبارها این نوع خواب ورویا راتجربه می کنند نگران نباشید ، ان شاءالله درازمون های زندگی سربلندوموفق باشیدوخودکار سبزرنگ نشانه ارامش است .

به امید خداکاروفعالیت و یااغاز زندگی مشترک ، شما رابه این اسایش وارامش خواهدرساند.

اب نشانه حیات وزندگی است ونوشیدن اب، سرزندگی رابرای شما به ارمغان خواهد اورد
خداوند درقران کریم می فرماید:
– سرچشمه‌ى همه موجودات زنده، از آب است. «وَ جَعَلْنا مِنَ الْماءِ كُلَّ شَيْ‌ءٍ حَيٍّ»

موفق وسربلند در ظل توجهات حضرت ولی عصر عج باشید🤲

Tara
Tara
میهمان
پاسخ به  سیده هاشمی
آگوست 10, 2022 5:36 ب.ظ

سلام تشکر از تعبیر زیباتون
خدمت شما سوالی داشتم.الان حدود چند ماهه من خواب هایی میبینم که تعبیرش ازدواج میشه ولی الان ۲ ساله من اصلا خواستگار ندارم و سنم هم بالاست. واقعا به خواب ها میشه اعتماد کرد؟

كارشناس تعبیر خواب، مبصری
پاسخ به  Tara
آگوست 11, 2022 8:18 ب.ظ

سلام علیکم .

احتمال دیگری نیز که برای رویای شما متصور است این است که شما در معرض امتحان های جدیدی در زندگی قرار میگیرید که بعضا با استرس و دلهره است ولی عاقبت به خیری داره و با خودکار سبز نوشتن نشان‌ از امور ذیل است:

امام جعفر صادق (ع)

دیدن خودکار(یاقلم) در عالم رویا از دیدگاه امام جعفر صادق علیه السلام بر ۷ وجه زیر است:
حکمت
فرمان
علم و دانش
درست شدن کارهای بیننده خواب
فرهنگ
رسیدن به مراد
ادب

به امید خدا و عنایت اهل بیت ع ( خودکار سبز )
زمینه کسب علم و معرفت بیشتر نصیبتون میشه و از حیث فرهنگ و ادب درجات بالاتری رو کسب میکنید
و با حمایت پدر و مادر احساس آرامش و امنیت میکنید ..
ان شاء‌الله کارهاتون سامان میگیره ..‌

ازدواج‌ هم یکی از تعابیر احتمالاتی بود که خدمتتون عرض شد . در پیشگاه خدا هیچ چیز بعید نیست و با توکل و دعا و توسل کسب جایگاه معرفتی بالاتر ( امتحانات زندگی و خودکار سبز ) و .. اگر صلاح باشد این امر نیز محقق میشود ولی زمانش را خدا میداند … ..
https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/1f64f.svg

نازنین زهرا
نازنین زهرا
میهمان
آگوست 18, 2022 2:20 ق.ظ

سلام خسته نباشید پیشاپیش از لطف شما بخاطر قبول زحمت تعبیر خواب تشکر میکنم خدا خیرتان بده 🙏
من دیشب خواب دیدم خونه ای که الان داریم توش زندگی میکنیم بزرگتر از الان بود و سط پذیرایی خونمون انکاز زمین چال شده بود و یک قابلمه خیلی بزرگ داخل این چال بود طوریکه تمام بدن قابلمه داخل زمین بود و فقط سرش بیرون بود و داهل این قابلمه از سمت زمین ب طرف داخل قابلمه یه چیزی خیلی زیاد شبیه ب شیره بادام چون خیلی سفید و یکدست بود در حال سرازیری بود و داخل قابلمه میجوشید طوریکه از کناره های قابلمه سر ریز میکرد و بچه های خالم که بدو بدو میکردن از روی این ماده سرریز رد میشدن پاهاشون کثیف نمیشد و نمیچسبید بعد مادرم و برادرم با زحمت زیاد قابلمه رو دراوردن و خالی کردن و مجدد داخل زمین گذاشتن دوباره هر چی سرریز کرده بود خودبخود داخل قابلمه ریخت و دوباره پر میشد ممنون میشم تعبیر کنید.
(توضیح اینکه این قابلمه بزرگ و ما داریم و هر سال محرم داخل این قابلمه حلیم نذری میپزیم )

احساس در زمان رویا؟
خوب
وضعیت اشتغال ذهنی؟
خستگی
زمان مشاهده رویا؟
بعد اذان صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی, خانم سهیلا مُبصّری
سیده هاشمی
پاسخ به  نازنین زهرا
آگوست 18, 2022 12:17 ب.ظ

سلام و رحمت خدا بر شما . 
ان شاء الله خیر است. 

در رویا خانه بزرگی را مشاهده کردید که به شما تعلق داشت . 
 تعبیر خانه از امام صادق ع هشت معنی ذکر شده است : 
 دیدن خانه در خواب برای مرد زن است و برای زن شوهر است.
توانرگی و قدرت داشتن 
 ایمنی و امنیت
 عیش خوش و شادی در زندگی 
 مال و ثروت
ولایت بر دیگران 
 عزت 
 امانت 

در سالن پذیرایی که محل تکریم و پذیرایی از میهمانانتان است قابلمه ای که متعلق به پخت نذری در ایام‌ محرم برای اهل بیت علیهم السلام خصوصا امام حسین ع بود در پی و اساس اتاق جاسازی شده بود .
 
نذری دادن نشانی از ایمان و اعتقاد قلبی شما به امام ع و دلالت بر عهد وپیمانی است که فرد با اهل بیت دارد .

قابلمه نذری جاسازی شده در سالن بیانگر این است که به واسطه اعتقاد و محبت خالصانه شما به امام حسین ع و توجه و عنایت شما به پیمان و عهد ولایی در زندگی ، گویا پایه های زندگی شما از نعمات بی‌نظیر و با برکت مادی و معنوی سیراب میشود .
شیر بادامی که زمین میجوشید و در قابلمه قرار میگرفت همان نعمات پر برکتی است که با توجه به خواص آن میتواند معنا شود . 

خواص فوق العاده شیر بادام 
جلوگیری از فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی کاهش خطر ابتلا به آرتریت و پوکی استخوان تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن 
کاهش خطر ابتلا به دیابت 
کاهش استرس
رفع سردردها 
بهبود بینایی
مبارزه با سرطان
تقویت ایمنی بدن
کمک به خواب آرام

تعبیر رویا 

ان شاء الله در عالم واقع به واسطه عنایت امام حسین ع رزقی واسع شامل حالتان میشود . ارحام نیز از این رزق مادی و معنوی بهره مند میشوند .
 به نظر می‌آید در عالم واقع شما و مادر و برادر خوبتان در زمینه شادابی و نشاط روحی و معنوی بچه ها به واسطه رزق معنوی اهل بیت ع میتوانید اثر گذار باشید . 
 آرامش زیبایی کسب میکنید .
 از تعاملات خوبی در خانواده بهره مند میشوید. اگر از بیماری روحی یا جسمی رنج میبرید به واسطه فیض امام حسین ع بهبود میابید . 

توصیه میشود 

صدقه دهید .
 نذر خود را برای پخت هر ساله حلیم محافظت کنید و مهم تر از آن این است که عهد و پیمان ولایی خود با امام را محکم کنید و این بزرگترین امانت الهی را محافظت کنید .
بدین سان سیره و روش اهل بیت ع در پایه های روابط فردی واجتماعی و خانوادگی شما و سبک زندگیتان رسوخ میکند و برکاتش از زمین برایتان میجوشد.
 ان شاء الله عزت میابید و از برخی حوادث روزگار ایمنی پیدا میکنید . 
چه خوب است که نسبت به معارف الهی و شناخت جایگاه اهل بیت ع بیش از پیش عنایت کنید. 
 . 
قال الامام الهادی ع … و فازَ مَن تمسَّکَ بِکُم و أمِنَ مَن لَجأَ إلیکُم وَ سَلِمَ من صَدَّقَکُم و هُدِیَ مَن اعتصَم بکم ….
امام هادی علیه السلام فرمودند: «… کسی که به شما ائمه معصومین علیهم السلام تمسّک نمود رستگار شد و آن کس که به شما پناه آورد، ایمنی یافت و کسی که شما را تصدیق نمود، به سلامت به سر منزل مقصود رسید و هر کس که به ریسمان شما چنگ زد، هدایت شد و کسی که از شما پیروی کرد، جایگاهش بهشت خواهد بود.

التماس دعا https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/1f64f.svg

نازنین زهرا
نازنین زهرا
میهمان
پاسخ به  سیده هاشمی
آگوست 18, 2022 2:25 ب.ظ

از تعبیر زیبا و لطف شما بسیار سپاسگزارم 🙏🙏🙏

تبسم ۱۳۵
تبسم ۱۳۵
میهمان
آگوست 19, 2022 9:03 ب.ظ

باسلام، عزادایهاتون مقبول
خواب دیدم با چند نفر از دوستان برای دیدن منزل جدید دوستم رفتیم(در عالم واقع دوستم در حال انتقال به منزل جدیدشون هستن) وارد منزل که شدیم صاحبخانه (دوستم) گفت این قسمت از منزل متبرک هست و سنگی مانند قبر را که رویش شیشه گذاشته شده بود و گفت اینجا محل غسل دادن حضرت زهرا (س) هست انجا نشستیم و برای حضرت زهرا فاتحه خواندیم بعد همگی راه افتادیم و قسمتی از خانه شبیه حرم حضرت رقیه بود و فکر میکردم حرم خانم هست عده ای به نماز ظهر جماعت ایستاده بودن که دوستم گفت بیایید از نماز جماعت جا نمانیم بعد منزل را ببینیم بعد از نماز به دوستم گفتم اینجا محل زیارت و تردد است چطور میتونی در اینجا زندگی کنی که گفت همیشه اینطور نیست و درب جدا دارد.انگار این قسمتهایی که دیدیم کنار و چسبیده به منزل دوستم بود

احساس در زمان رویا؟
خیلی خیلی حس خوبی داشتم
وضعیت اشتغال ذهنی؟
هیچ مشغولیت ذهنی نداشتم
زمان مشاهده رویا؟
بعد از نماز صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
تبسم ۱۳۵
تبسم ۱۳۵
میهمان
آگوست 20, 2022 10:17 ب.ظ

باسلام، عزادایهاتون مقبول
خواب دیدم با چند نفر از دوستان برای دیدن منزل جدید دوستم رفتیم(در عالم واقع دوستم در حال انتقال به منزل جدیدشون هستن) وارد منزل که شدیم صاحبخانه (دوستم) گفت این قسمت از منزل متبرک هست و سنگی مانند قبر را که رویش شیشه گذاشته شده بود و گفت اینجا محل غسل دادن حضرت زهرا (س) هست انجا نشستیم و برای حضرت زهرا فاتحه خواندیم بعد همگی راه افتادیم و قسمتی از خانه شبیه حرم حضرت رقیه بود و فکر میکردم حرم خانم هست عده ای به نماز ظهر جماعت ایستاده بودن که دوستم گفت بیایید از نماز جماعت جا نمانیم بعد منزل را ببینیم بعد از نماز به دوستم گفتم اینجا محل زیارت و تردد است چطور میتونی در اینجا زندگی کنی که گفت همیشه اینطور نیست و درب جدا دارد.انگار این قسمتهایی که دیدیم کنار و چسبیده به منزل دوستم بود

احساس در زمان رویا؟
خیلی خیلی خوب
وضعیت اشتغال ذهنی؟
نگران دوستم بودم که دست تنهاس
زمان مشاهده رویا؟
بعداز اذان صبح
وضعیت تأهل
مجرد
انتخاب مُعبّر:
خانم سیده هاشمی
سیده هاشمی
پاسخ به  تبسم ۱۳۵
آگوست 21, 2022 4:15 ب.ظ

سلام بانو . اوقاتتون به خیر و سلامتی .
لطفا برای رویت تعبیر رویا زیبای خود به لینک زیر مراجعه کنید .
سپاسگزارم .
التماس دعا 🙏

https://tabirenab.ir/15343
تعبیر خواب حرم در خانه

سمیه طحان
سمیه طحان
میهمان
آگوست 28, 2022 11:07 ق.ظ

با عرض سلام و وقت بخیر
بعد از بارها متوسل شدن به یکی از زنان مومنه و مشکل گشا(در زمان حیات) از اقوام که فوت شده اند و درخواست برای خانه دار شدن(ایشان در چند بار قبل، فقط در جواب، سکوت کردند)ولی ایشون در نهایت، بار آخر فرمودند: بسم الله الرحمن الرحیم بگو و ٩ بار سورة توحید را بخوان. عنایت بفرمائید چه کاری باید انجام بدهم.
خدا خیرتان دهد

وضعیت اشتغال ذهنی؟
بسیار مشغول برای حاجت روایی سریعتر
زمان مشاهده رویا؟
چهارشنبه قبل از اذان ظهر
وضعیت تأهل
متاهل
سیده هاشمی
پاسخ به  سمیه طحان
آگوست 28, 2022 11:21 ق.ظ

سلام و عرض ادب.

آیا شما رویایی را در این زمینه دیده اید یا این مطلبی که ذکر کردید در عالم واقع اتفاق افتاده ؟

این خانم مومنه که الان از دنیا رفته اند آیا در عالم واقع برای رفع مشکلات مردم دعا به افراد میدادند و شما هم از ایشان برای حاجتتون دعا و نذری را طلب کردید ؟ یا به بیانی دیگر دعا نویس بودند ؟

اگه ممکنه راجع به کار و شخصیت و رجوع مردم به ایشان بیشتر توضیح بدید ؟
سپاسگزارم 🙏

سمیه طحان
سمیه طحان
میهمان
پاسخ به  سیده هاشمی
آگوست 30, 2022 10:08 ق.ظ

سلام علیکم
در رویا
ایشان دعانویس نبودند، ولی فوق العاده سختی کشیده و مومنه بودند که همه ساله و به هر مناسبت، همه مجالس مذهبی در خانه اشان برگزار می‌شد، اعمال و نماز های مستحبی و…، هرچه که طبق مفاتیح بود، و گره گشایی به این صورت بود که اگر میان دو نفر بحثی بود، واسطه میشدن و مشکل را حل میکردن، بیشتر آبرو گرو میزاشتن برای کمک ب نیازمندان و کمک جمع کردن، نصیحت به عروس ها، دامادها، مادرشوهر ها و…. در مورد کسب و کار، زندگی ب شیوه درست اسلامی و راه و چاه آن.هر کسی مشکلی داشت به خانه ایشان رجوع می‌کرد و ایشان با صبوری درد دل همه را می‌شنیدن و با نصیحت و یا هر کاری که از دستشان بر می‌آمد مشکل را حل می‌کردند، مالی، آبرویی و… واسطه میشدن و با طرف مقابل صحبت می‌کردند و به گونه خیلی زیبا و نرم، طرف مقابل را متوجه اشتباه می‌کردند. و توصیه به نمازهای توسل به ائمه در مفاتیح و یا صلوات و استغفار.همه مجالس عزاداری ایام فاطمیه و محرم و صفر در خانه ایشان برگزار می‌شد. دعاها و قرائت های ماه رمضان و….
در خانه باز و همیشه سفره باز، تا هر دو ست و آشنا و غریبه ای که از راه می رسد سر سفره ایشان اطعام داده شود بدون اینکه کسی متوجه شود نفر کناری،به دلیل فقر سر این سفره نشسته(در تمام ایام سال)
به قولی بزرگ و ریش سفید محله و اقوام بودند.معتمد بودند و از خاندان بزرگواری. و کاملا مخالف دعانویسی و این شیوه ها…
ایشان در عالم واقع اینگونه بودند
و بنده در عالم خواب، ایشان را دیدم، هربار مشکل را میگفتم ولی جواب نمی‌دادند و سکوت می‌کردند ولی در بار آخر فرمودند اینگونه عمل کن.

آخرین ویرایش 1 ماه قبل توسط سمیه طحان
سیده هاشمی
پاسخ به  سمیه طحان
آگوست 30, 2022 12:52 ب.ظ

سلام علیکم . خدا رحمتشون کنه الحمد لله چه بانوی مومنه و خیر خواهی بودند و الان ان شاء الله شاهد پاداش ها خداوندی به فضل الهی هستند . ان شاء‌الله در جوار حضرت زهرا س باشند .
به روی چشم بررسی کنم تعبیرش رو به اذن خدا خدمتتون عرض می‌کنم . 🙏

سیده هاشمی
پاسخ به  سمیه طحان
آگوست 30, 2022 8:13 ب.ظ

سلام و عرض ادب .
ان شاء الله خیر است . 

شما برای گرفتن حاجتی از انسان مومنی تقاضای کمک و راهنمایی کردید که ذکری ، دعایی، نذری را به شما تعلیم دهند ‌ 
به نظر می‌آید که مضطرب و ناآرام هستید و به اصطلاح به هر در و تخته ای میزنید تا مشکلتان برطرف شود . دادن ذکر بسم الله الرحمن الرحیم و سوره توحید از طرف انسانی خیر خواه تذکر و  رهنمودی بر توجه به باورها و صفت توکل در شما میباشد . 
چه خوب است توکل بر خدا کرده و تنها اوراموثر در کار بدانید تا آرامش و رضایت همدم و مونس شما شود و در عین حال حوائجتان در صورت مصلحت و رعایت تقوای الهی به اجابت برسد . 

امام صادق (علیه‌السّلام) فرمود: «هرگاه یکی از شما اراده کرد که هر چه از خدا بخواهد به او بدهد باید از همه مردم ناامید شود و جز به خدا امیدوار نباشد. اگر خداوند این حالت را در قلب دعا کننده یافت هر چه از او درخواست شود عطا می‌کند.» 

خدای متعال برای اینکه به انسان‌ها بیاموزد که کار را به نام خدا آغاز کنند هم سوره های قرآن و هم ابتدای قرآن را با «بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز کرده و علمای فریقین (شیعه و سنی) از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) نقل کرده‌اند «کل امر ذی بال لم یبدأ فیه به بسم الله فهو ابتر» ؛ «هر کاری که به نام خدا شروع نشود ابتر است».
بنابراین اگر انسان کاری را به نام خدا شروع نکند ، هرگز به مقصد نمی‌رسد.
عبادتی که با نام خدا شروع نشود هم ابتر است.
هر کاری با بسم الله الرحمن الرحیم شروع شود سر و سامان یافته و عاقبت آن کار واجب به ختم به خیر شدن است.

پیامبر ص فرمود :
دعایى که اولش ((بسم الله الرحمن الرحیم )) باشد رد نمى شود.

از امیرالمومنین (علیه السلام ) روایت شده که فرمودند:-بسم الله …
۱- آسان کننده هر دشوارى
۳- سپر نگهدارنده
۴- شفاء کدورت سینه ها است
۵- و امان است از ناراحتى هاى روز محشر

 سفارش دیگر ایشان به شما تلاوت سوره توحید بود . سوره توحید درباره یگانگی خدا سخن می گوید و انسان را از شرک، خلاصی می دهد و به دنبال آن از آتش دوزخ رهایی می یابد. 

نام دیگر این سوره ی مبارکه «اساس» است.
پیامبر(ص) فرمود:
«‏اُسِّسَتِ السَّمـاواتُ السَّبعُ وَ الأرَضُـونَ السَّبعُ عَلی قُـلْ هُـوَ اللَّهُ أحَدٌ»
بنای آسمان های هفتگانه و زمین های هفتگانه بر اساس ﴿قُلْ هُوَ اللَّه أحَد﴾ نهاده شده است یعنی آفرینش آن ها دلالت بر توحید و معرفت صفات خدای سبحان می باشد.

امام باقر(ع) فرمودند:
هر کس سوره توحید را یک بار بخواند مایه ایجاد برکت بر او می شود و هر کس این سوره را دو بار بخواند بر او و خانواده اش برکت داده می شود و اگر آن را سه بار قرائت نماید به او و خانواده و همسایگانش برکت داده می شود. (الکافی، ج2، ص619)

رویای شما تذکری است تا صفت توکل را در وجود خود پرورش دهید و از غیر خدا چشم امیدتان را بردارید و با تمام وجود از او طلب کنید و در این مسیر در عین اینکه تلاش و همتی والا دارید ودعا میکنید ولی خدا را موثر در هر کار بدانید . 

اساس و بنیان خانه شما ان شاء الله با توحید و توکل بنا میشود و درهای روزی و برکت به واسطه اسماء الهی و سوره مبارکه توحیدکه جایگاهی بس والا دارد، به رویتان گشوده میشود ‌.
 همیشه راضی به رضای خدا باشید گاه تاخیر تحقق خواسته‌ای به خیرتان است . 
شاکر نعمات الهی باشید چرا که زیبا دیدن نعمت ها و به چشم آمدن و شکرش را به جا آوردن به رزقتان برکت و فزونی میبخشد. 
نسبت به این دو توصیه در ظاهر و باطن مداومت کنید و بسم الله را در تمامی کارها با جان و دل بر زبان آورید . 
در رابطه طریقه ختم این دو توصیه ارزشمند به مفاتیح و یا کتب معتبرکه روایات صحیحی راذکر کرده اند رجوع کنید و ختمی را در مورد این دو ذکر با تضرع و دعا و توسل به اولیاء الهی انجام دهید . 

سوره توحید که بر مداومت آن بعد از هر نماز تاکید شده است، حکم یک سوم قرآن دارد و خواندن 3 بار در روز این سوره معادل یک ختم قرآن است. یعنی هر ۳ بار تلاوت معادل یک ختم‌قران‌است .عدد ۹ که مضربی از عدد ۳ هست شاید نمادی بر این باشد که شما ۳ بار ختم‌ قران بگیرید و با توجه و تدبر در معانی ان نیز تلاوت کنید ان شاء‌الله در برآورده شدن حاجاتتان موثر باشد. میتوانید شهداواموات و ذوی الحقوق را شریک کنید تا رضایت ودعایشان گره گشای شما باشد .( الله اعلم)

صدقه بدهید و با استغفار و توبه موانع اجابت را برطرف کنید . 
ان‌شاءالله کدورت سینه شما برطرف میشود و کارها آسان شده و حاجتتان روا میشود و از خانه ای که در آن آرامش داشته و در جهت رضای خدااز آن بهره مند میشوید ‌. 
با صبوری و توکل به زمانی را که خدا مصلحت میداند ایمان داشته باشید . https://s.w.org/images/core/emoji/14.0.0/svg/1f64f.svg

سمیه طحان
سمیه طحان
میهمان
پاسخ به  سیده هاشمی
آگوست 30, 2022 9:39 ب.ظ

سلام و رحمت و برکت خداوند نثارتان

خير کثیر در دنیا و آخرت نصیبتان بزرگوار

دکمه بازگشت به بالا
48
0
در تعبیر به شما کمک می‌کنیم. می‌توانید تعبیر خواب خود را بپرسید.x
()
x